PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşlemci yükü neredeyse %35 olmuş

ismet
22-01-2013, 22:08
Arkadaşlar 5 yıldır açık olan sitem 2 gündür hosting tarafından "İşlemci yükü neredeyse 5 olmuştur. Bu nedenle kapamak zorunda kaldık." açıklamasıyla kapatıldı ve ben düzeltmek için ne yapacağımı bilmiyorum. xxx firmam. Onlar yardım edemeyeceklerini söylediler. Yardımlarınızı bekliyorum. Selamlar

Akar
23-01-2013, 00:07
İşlemci yüküne sebep olan işlemi size bildiremiyorlarsa derhal yedeklerinizi vermelerini isteyin ve ilk bulduğunuz yere taşının derim. Geçmiş olsun.

ismet
28-01-2013, 00:06
İşlemci yüküne sebep olan işlemi size bildiremiyorlarsa derhal yedeklerinizi vermelerini isteyin ve ilk bulduğunuz yere taşının derim. Geçmiş olsun.
Sevgili Akar
bu sorun halen devam etmekte. Nasıl düzeltebileceğim konusunda bir parça fikir iletebilirmisiniz. ya da hosting firmasından ne talep etmeliyim.
selamlr

bycartel
31-05-2013, 21:18
Aynı sorun bendede mevcut cpu aşımı diye defalarca kapattılar index.php diyorlar ama ordada bişey yok bende eklentilerden çoğunu kaldırdım ama hangisi yoruyor anlamadım mademki yoruyordu bu zamana kadar neden olmadı onuda anlamış değilim

ingöğretmeni
01-06-2013, 20:13
Sevgili Akar
bu sorun halen devam etmekte. Nasıl düzeltebileceğim konusunda bir parça fikir iletebilirmisiniz. ya da hosting firmasından ne talep etmeliyim.
selamlr

5 Yıldır açık olan sitenizde en son nelerde değişiklik yaptınız onu yazmanız daha faydalı olacaktır. Eğer değişiklik yapmadıysanız ve bunu size açıklayamayan bir firma ile çalışmamanız sağlıklı olacaktır. "Hosting" alırken de çok çok iyi araştırın yoksa çok başınız ağrır. Ben Joomla ile ilk 6 ay kabus yaşamıştım resmen tamamı firma kaynaklı idi.

PHP versiyonlarına dikkat edin derim yer sağlayıcı seçerken. Joomla 3.X serisinin gereksinimlerini baz alın özellikle. İlerde 3.5 çıkacak geçmek isterseniz tekrardan sorunlarla boğuşmayın.

M.Enes AYDÜZ
04-06-2013, 19:00
Öncelikle sitenizde cache kullanın. Tavsiye olarak JotCache - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/performance/cache/13155) bunu deneyebilirsiniz.

Halen daha aynı cpu sorunu yaşanıyorsa anasayfadaki yükü azaltmayı deneyin. Modül sayısını düşürün.

Halen daha cpu sorunu devam ediyorsa sorun sitenizde değil, hosting firmanızdadır. Muhtemelen sunucularındaki site sayısı arttı. Bu yüzden sunucuyu az da olsa kastıran siteleri eliyorlar. Genelde böyle yapılır