PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürekli Liste Girşi Hakkında?

Fatih_Turk
23-01-2013, 13:06
Merhabalar Arkadaşlar.

2.5 sitemde bir bölüme liste şeklinde ( Ad-Soyad vs. ) sürekli bilgi girmem gerekiyor. Bunun bir modulu yada kısayolu varmı? Exell dosyasınıda aktarsam olur ilgili konulara baktım ancak tam bir cevap bulamadım. Bununla ilgili bir eklenti varmı, yada daha önceden bu durumun üstesinden gelmiş birisi varsa yardımcı olursa memnun kalırım.

İyi forumlar.

burakveelif
24-01-2013, 02:30
.txt dosyasından da çekebilirsiniz. Ancak bunun için iyi derecede php bilginizin olması gerekir. Bunun için hazır bir eklenti yok diye biliyorum. Bilen arkadaşlar var ise zaten ekleyecektir...

Örnek kod: (alıntıdır)

<?
$dosya = @fopen ("deneme.txt" , 'r');
if (!$dosya) { echo "Dosya açılamadı!"; die(); }
$satir="satir sayilari yazilacak";
while(!feof($dosya)) {
$satir[] = trim(fgets ( $dosya, 1024));
}
fclose ($dosya);

$ras1=$satir[array_rand($satir)];
echo $ras1
?>

Buna göre deneme.txt dosyasından satırları belirterek çekme işlemini yapıyorsunuz. Satırı boş bırakırsanız rastgele çeker...

Umarım faydası olur. Kolay gelsin...

Fatih_Turk
24-01-2013, 18:54
.txt dosyasından da çekebilirsiniz. Ancak bunun için iyi derecede php bilginizin olması gerekir. Bunun için hazır bir eklenti yok diye biliyorum. Bilen arkadaşlar var ise zaten ekleyecektir...

Örnek kod: (alıntıdır)

Buna göre deneme.txt dosyasından satırları belirterek çekme işlemini yapıyorsunuz. Satırı boş bırakırsanız rastgele çeker...

Umarım faydası olur. Kolay gelsin...
Teşekkür ederim cevabınız için. Ancak yayınlayacağım veriler tablo biçiminde olduğu için sıkıntı yaşıyorum. Buna bir çözüm bulmam gerekiyor.

Ümit
24-01-2013, 21:23
Aşağıdaki aramaları google'da deneyin derim.

excel table to joomla content
excel to joomla content