PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.5 ten 3.0 a geçiş yapan var mı?

bavsar
24-01-2013, 10:30
Arkadaşlar bu geçişi yapan var mı, ne gibi bir avantajı var, fark nedir bilen var mı var sa lütfen bizi bilgilendirsin, olma dı ben bi geçiş mi denesem?

Şenol
24-01-2013, 11:32
Joomla 2.5 serisinden Joomla 3.0 serisine geçiş için şuan erken olduğunu düşünüyorum. Zira 3.0 için henüz çok fazla sayıda eklenti yok,kendinize uygun eklenti bulmanız gerekli,bunun yanı sıra Joomla 2.5 serisi 2015 yılına kadar desteği sürecek. Acele etmemekte fayda var.

Ümit
24-01-2013, 21:11
Download Joomla (http://www.joomla.org/download.html)

Joomla resmi sitesinin indirme alanında ve forumlarımız içinde açılan benzer konular içinde belirtildiği üzere, Joomla 3.0 sürümü deneyimli kullanıcılar ve geliştiriciler için yayınlanmıştır. Joomla 2.5 sürümünden Joomla 3.0 sürümüne geçmek için acele etmeye gerek yoktur. Kısaca, son kullanıcı iseniz, Joomla 3.0 sürümünü kullanmanızın bir faydası hem size hem de deneyimli kullanıcı ve geliştiricilerin geri dönüşlerinden faydalanarak sürümü güncelleştirmek isteyen Joomla ekibine bir faydası olmayacaktır.

Joomla 3.0 Hakkında Bilinmesi Gerekenler - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla/573-joomla-3-0-hakkinda-bilinmesi-gerekenler)

angelaus
24-01-2013, 22:13
zaten yazın yine uzun ömürlü sürüm olan joomla 3.5 çıkacak, 2014 ortalarına kadar 2.5 de kalmakta fayda var

bavsar
07-02-2013, 10:42
Şenol, Ümit ve Angelaus'a teşekkürler. ilginiz ve dönüşünüz için. 3,5 te ilginç bir versiyon olacak bu arada...:))

mimicom
07-02-2013, 12:14
Joomla geçişleri birden fazla siteleri olanlar için büyük bir dert ve meşgale olarak ortaya çıkmıştı. Bu durum joomla kullanıcılarının canını oldukça sıkmıştı. Ama 2.5 sitelerden geçişlerde güncellemenin otomatik panelden veya güncelleme eklentisi marifeti ile olacağından sıkıntı ve aceleye gerek yoktur.
Bu nedenle bekleyip ticari işlerimizde risk almadan yolumuza devam etmeliyiz. Boşta domaini olan deneme adına, tecrübe adına joomla 3.0.x sürümlerinden kurabilir ve 2.5 ile farklılıklarını benzerliliklerini test edebilirler. Zaten joomla eklentilerinin de bu zaman zarfında 3.0.x sürümlerine geçişleri de tamamlanmış olur.
Kısacası sıkıntı yok, problem yok. devam ediyoruz...

alpeki99
08-02-2013, 02:14
Joomla'nın 3.0 versiyonu yeni sürümler için bir alt yapı olmaktan daha ziyade Php'nin 5.3 sonrası versiyonu ve yeni konseplere -responsive tema, tablet, akıllı telefon vb.- uyum olarak görüyorum. Elbette Joomla'nın daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı kaçınılmaz ancak asıl hedef yeni gelişimlerden geri kalmamak olsa gerek.

zapata625
13-03-2014, 10:46
aceleye gerek yok diye düşünüyorum.

mimicom
13-03-2014, 23:57
Ben küçük sitelerimi şimdiden yeni veritabanı açarak geçiriyorum. Çok içerikli sitelerimi ise sonraya bırakıyorum. Geçiş yapmıyorum. Sıfırdan kurulum yaparak içerikleri taşıyorum.
Çok da mmnunum.

www.bagcilarmeydan.com ile yapılmış bir site. bakabilirsiniz. Ben yaza kadar bütün sitelerimi bu teknik ile 3.2.3 geçireceğim.
Neden mi etiket sistemini çok beğendim. Bu özellik 2.5 serisinde yok.

angelaus
16-03-2014, 23:19
Geçiş yapmak açıkçası beklediğimden çok daha zor

Bir haber sitesini aktarmak zorunda kaldım 2.5 sürümde çok sıkıntısı vardı.

ama aktarım sonrası site açılmadı, iyiki akeeba vardı, sonrasında bir kere daha tüm eklenti ve modülleri pasifleştirerek denedim,

bu sefer aktarım yapıldı ama içerikler de yine sorun vardı, bende içerikleri K2 kurup K2 ye aktardım, başka bir yere temiz kurulum yapıp onun content tablolarını kendi siteme aktardım. content tabloları düzelince sıkıntı kalmadı. K2 ye aktarılan içeriklerde de sıkıntı yoktu K2 ile yola devam ettim

Akeeba candır, mutlaka kullanın