PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 1.5.26 | Sayfayi yeni bir servere tasidim, Chrome ve Firefox'ta yülenmiyor!!!!

hakessur
24-01-2013, 15:42
Selamun Aleyküm arkadaslar,

ilk önce sunu belirmteyim, google dahil heryerde arastirma yaptim ama sorunumun cözümünü bulamadim (ingilizce, almanca siteler dahil) oyüzden konu acmaya karar verdim, umarim yardimci olabilecek arkadaslar cikar.

Soruna gelince;
Basliktan anlasilacagi gibi, sayfayi bir hostingten baska birine tasidim, tasima esnasinda yapilmasi gereken bütün teknik calismalari yaptim ( veritabani yedek, dosyalar yedek, hatta akaabe ile de extradan yedek aldim) ve bu yedekleri kuralina göre yeni servera yükledim, internet explorerda sorun yok gayet iyi calisiyor ama chrome ve firefox'ta sayfa yüklüyor gibi oluyor bir saniye sonra tekrar bembeyaz bir sayfa olarak kaliyor, admin paneli bütün browserlerde sorunsuz calisiyor yani admin paneline firefox, chrome ve internet explorerde sorunsuz sekilde ulasip calisma yapabiliyorum.

umarim sorunumu anlatabilmisimdir, sayfaya bakmak isteyen arkadaslara burada linki ekliyorum LINK (http://www.makler-schober.de) yardimlariniz icin simdiden tesekkürler...

burakveelif
24-01-2013, 16:00
Tema değiştirip denermisiniz?

hakessur
24-01-2013, 17:26
Tema değiştirip denermisiniz?

Denedim usta tema ila alakali degil, ingilizce sitelerden bulabildigim kadari ile Php versyonu ile alakali olabilir ama kesin bir teshis ve cözüm bulamadim bir türlü...

burakveelif
25-01-2013, 01:01
CSS dosyalarınızı görüntülemeye çalıştığımda

<style undefined="">.nemonn{position:absolute;top:-9999px}</style>

Şeklinde çıkıyor. CSS sorunu gibi gözüküyor ancak, CSS den olsa tema değiştirince düzelmesi lazım...

Peki CD nin plug-inlerini ve login modulunu deaktive ettiğinizde de aynı hatayı alıyormusunuz?

hakessur
25-01-2013, 01:25
Denedim ama bir ise yaramadi :(

hakessur
26-01-2013, 00:50
Sorunu hallettim, konuyu kapatabilirsiniz tekrar tesekkürler...

angelaus
26-01-2013, 01:19
nasıl halletiğini yaz ki başkasının işine yarasın bari. ben doydum sofrayı kaldırın demek gibi bişey bu ??

Şenol
26-01-2013, 01:19
nasıl hallettiğini yazarsan belki başka arkadaşlar da faydalanır.

hakessur
26-01-2013, 20:17
Bir kac hata vardi ve her biri icin ayri ayri islem yapmak zorunda kaldim hepsini anlatmam gerekeirse su anda en az 2 saat ayrintili bir sekilde buraya yazmam gerekir ama ben genede kisaca anlatmaya calisayim.

ilk önce hatanin nerede oldugunu bulmak icin admin panelinden Php hatalarini bulmayi aktif ettim (Php error check),nasil yapildigini merak edecekler icin buraya tiklayip (http://www.phoca.cz/documents/16-joomla/336-how-to-enable-displaying-php-errors-on-site) ögrenebilirler ama ingilizce onu söyleyim.

ilk önce hangi dosyada hangi hatayi verdigini buldum ondan sonra google yardimi ile hatalari arastirdim. bu bildigimiz klasik bir yöntem aslinda hata kodunu kopyalarsin google eklersin karsina bu konu ile ilgili bir sürü sonuc bulursun.

Genelleme yaparsak hatalar 4 dosyada idi:

1-Libraries>joomla>html>html.php
2-Libraries>joomla>html>parameter.php
3-modules/mod_mainmenu/helper.php
4-configuration.php<<buradaki hata, Php error check aktif ettigimde karsima beyaz bir sayfa cikti, yaptigim arastirmalarda ise configuration.php dosyasini herhangi bir hex editör programi ile acip (ben bununla yaptim bedava (http://www.chmaas.handshake.de/delphi/freeware/xvi32/xvi32.htm)) <?php den önce gelen ilk 3 simgeyi silmem gerektigi söyleniyordu, denedim gercektende ise yaradi ve hersey istedigim gibi ilerledi cok sükür.

Hata kodlarini tam olarak hatirlamiyorum ne idi ve bir yerede kaydetmeyi unuttum sonucta gecenin 4'de bukadar ugrastan sonra beyin sase yapiyor herseyi düsünemiyorsun :)

umarim kimsenin basina öyle bir sorun gelmez ama gelirsede umarím bu bilgiler yeterince yardimci olur