PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önerileriniz.

ingöğretmeni
10-01-2012, 23:06
Wordpress'i hiç bilmiyorum ona göre bana önerilerde bulunursanız sevinirim. :) Bu site işleri hep gönüllü olmuyor. Şöyle günlük 500-1000 ziyaretçi çekebileceğim ve çok değil ayda 50-100 lira gelir getiren bir site hayalim var.Biraz örnek vereyim ki yapmak istediğimi daha iyi anlayın.

1-elimde iki adet alan adı var önce bu konu hakkında görüşleri alayım.

hedefkelime.in 160 bin yerel arama rekabet düşük
hedef.org.uk 9.140.000 yerel arama rekabet düşük

Amacım bizim insanımıza yönelik. Maalesef bilindik uzantıların hepsi dolmuş vaziyette. Hangi alan adı daha mantıklı?

2-Diğer konu ise wordpress için renkli(eğlenceli görünen huzur veren) ve sırf seo odaklı bir tema öneriniz.(derdim eşsiz olması değil)

3-Son olarak da hedeflediğim kelime ile ilgili en az kaç içerikle google a giriş yapmalı ve günde kaç içerik girmeli?

Çağrı
11-01-2012, 20:15
Hepsi de değişken sorular :) keza sonçları da...

Seo dediğimiz olay ne yazıkki bir anda, olmuyor... Alanında zirveyi zorlaması için minimum 6-12 ay gerekiyor... Tabi bu yapılan çalışmaya göre de değişiyor...

Alan adları konusunda illaki bu ikisi arasında tercih yapılacaksa, .in olsun derim.. org.uk oldupu zaman insanların aklına değişik sorular gelebilir.. :)

Tema konusunda da binlerce tema var halihazırda, nasıl bir site olacak? mesela istenirse joomla.gen.tr gibi bir portal da yapılabilir, kişisel blog vari bir tema da... Seo odaklı tema olayı ise bana göre tamamen keşmekeş geliyor. :)

Günlük olarak ne kadar içerik eklemek yine size kalmış, ama önemli olan güncel olması. Günde 20 konu yazarsınız atıyorum 1 hafta sonra bu günde 2 konuya düşer.. Ayrıca kopya içerikten sakınmak gerek. Malum, Panda (http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Panda) diye birşey bekliyor bizi... :)