PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Makale Görünümü Hk.

ahmetkayatr
31-01-2013, 17:27
Merhaba,

Site üzerinde yayımlamış olduğum makaleler çift gözüküyor.
Makale yöneticisinden kontrol ettiğimde tek gözüküyor.
Forumlardan araştırdım, temanızı değiştirin deniliyor. Değiştirdim yine aynı,
Ön belleği temizleyin deniliyor. Denedim yine aynı
Sorun hakkında bilgisi olan birileri var mı acaba...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Akar
31-01-2013, 21:53
Ben bu hatayla bir sefer bile karşılaşmadım. Onun için tam fikir yürütemiyorum ama ilk aklıma gelen tema ile ilgili olası önbellek sorunuydu. Hangi temayı kullanıyorsunuz? Bugün bir konu daha var önbellek ile ilgili, ekrana yansıma şekli aynı.

ShamyL
31-01-2013, 23:20
uygulama eklerinde cache diye arat açık olanları kapat. düzelir.. bendeki problemin aynısı sanırım @akar..

ahmetkayatr
01-02-2013, 09:58
Ben bu hatayla bir sefer bile karşılaşmadım. Onun için tam fikir yürütemiyorum ama ilk aklıma gelen tema ile ilgili olası önbellek sorunuydu. Hangi temayı kullanıyorsunuz? Bugün bir konu daha var önbellek ile ilgili, ekrana yansıma şekli aynı.
joomla Bussines 8 teması kullanıyorum

ahmetkayatr
01-02-2013, 09:59
uygulama eklerinde cache diye arat açık olanları kapat. düzelir.. bendeki problemin aynısı sanırım @akar..
Uygulama ekleri nerede panelde akıllı arama ve ara var onlarda cache karşıma çıkmadı...

ShamyL
01-02-2013, 12:49
yönetim panelinde üst menüde eklentiler => uygulama eki yöneticisi orda cache diye arat açık olan varsa kapatırsın. yine aynı problem varsa tema parametrelerine bir bak. bazen oraya da cache kullanımıyla alakalı ayar koyuyorlar..

ahmetkayatr
01-02-2013, 16:33
yönetim panelinde üst menüde eklentiler => uygulama eki yöneticisi orda cache diye arat açık olan varsa kapatırsın. yine aynı problem varsa tema parametrelerine bir bak. bazen oraya da cache kullanımıyla alakalı ayar koyuyorlar..
yok olmuyor, tam siteyi oturttum bir türlü olmuyor. Kesim gözümün önünde bir yerdedir kesin...

BozTurk
01-02-2013, 21:16
Ahmet bey ben bu hatayla joomla 1.5.3 sürümünde karşılaşmıştım sorunu temiz kurulum yapmadan çözemiyorsunuz. size tavsiyem temanızın, eklentilerinizin ve sql betiğinizin yedeğini alıp sistemi sıfır bir paketle kurup eklentilerinizi ve temanızı tekrar hosta atıp daha önceki almış olduğunuz betiği dump etmenizdir. Ben bu sorunu bu şekilde açmayı başarmıştım. Bu yönergeleri uygulayıp sonucu bizimle paylaşırmısınız rica etsem.

NOT: İşlemlere başlamadan önce mutlaka sistemi yedeklemeyi unutmayın !!

ahmetkayatr
03-02-2013, 22:57
BozTurk arkadaşım, Tavsiyeni dinledim.
Hostin firmasına mail attım joomlayı silip tekrar kurmalarını istedim.
Nasıl yedek alınacağını bilmediğim için makalelerimi copy-paste ile yedekledim:)
şimdi kurulum ve tasarım işi bitti ilk işim sana cevap yazmak oldu... Sorun Çözüldü:D