PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla! 2.5.9 Yayınlandı

ZuCChiNi
04-02-2013, 22:29
Bu sürümde
1 güvenlik sorunu
22 izleyici sorunu giderildi
Düşük öncelikli güvenlik açığı düzeltildi.

Dil dosyalarını sabırsızlıkla bekliyoruz. :utangac:

Güncelleme dosyalarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:
JoomlaCode > Projects > Joomla! > Files > Browse Frs Release (http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=6610)

sukruak
05-02-2013, 01:40
Teşekkürler

Güncellem için admin panele girdiğinizde kolaylıkla tek tıklamada güncelleme yapabilirsiniz.

mimicom
06-02-2013, 00:37
Bu tür güncellemelerde iyi bir güncelleme olmuyor. Bence güncelleme paketini indirip kurularak yapılmalı.

Teşekkürler

Güncellem için admin panele girdiğinizde kolaylıkla tek tıklamada güncelleme yapabilirsiniz.

sukruak
06-02-2013, 00:40
Ben katılmıyorum

zira sağlıklı bir güncelleme olmayacak olsaydı. Joomla ekibi bu şekilde bir ayarlama yapmazdı sanırım. 2.5 serisini hep bu şekilde güncelledim. Bir sorun yaşamadım.

Sadece 2.5 in çok eski sürümü olduğunda son sürüme güncellendiğinde bazen administrator klasörü FTP de üzerine yazdırılması gerekebiliyor

mimicom
06-02-2013, 00:45
Çoğu joomla kullanıcılarının bulunduğu internet bağlantı yapısı, hız ve bağlantı tipi açısından aynı olmayabilir. ayrıca ftp kullanıcı adı ve şifresini yazmamasından dolayı iyi bir yükleme yapamadıkları görülmektedir.
Bir takım olumsuzlukların yaşanmaması adına güncelleme dosyasının kaynağından indirilip yükleyerek yeni sürüme geçmelerini şiddetle tavsiye ediyorum. Bunun doğru olacağı kanaatindeyim. Benim tecrübelerim bu yönde.
sukruak kardeşime de saygı duyuyor ve önemsiyorum.

sukruak
06-02-2013, 00:48
Aslında her iki açıklamada doğru. Zira joomlaya tam anlamıyla hakim olmak gerekiyor işlemleri yaparken.

MEsela joomla 2.5.6 sürümü kullanıyoruz ve admin panelde tüm eklentiler ve joomla güncel olarak görünüyor. UYARI ve KEŞFET alanlarından düzenleme yaptığınızda güncellemeleri engelleyen XXX kaldırılmıştır gibi uyarı geliyor ve sonrasında güncelleme yapılabiliyor.

Dolayısıyla bu durumlarda tam haklim olunması şart

Verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca teşekkürler üstad.