PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JDownloads Çok ama çok Yavaşladı

havass
05-02-2013, 10:54
Slm. HavasKitap.org web sayfasını Joomla 2.5 ile hazırladım. Jdownloads bileşenini kullanarak sisteme 2500 ü aşkın kitap yükledim. Ancak ilk 1500 kitap civarında gayet hızlıydı. 2000 kitaptan sonra ise iyice yavaşladı. Yavaşladığı kısım tam olarak

Ön Yüzden kullanıcıların dosya yüklemesi
Yönetici olarak dosya yükledikten sonra dosyaları kategorilere taşınması esnasında
Kontrol paneline girince JDOwnloads kısmına tıkladığınızda 20-30 saniye bekleyip JDownloads paneli öyle açılıyor.

Bu kadar dosya yükleyince bu normal midir? Yoksa Bir çözümü var mıdır. Ben uzun vadede 10.000 lerce dosya(kitap) yüklenmesini planlamıştım.
Ayrıca Joomlanın kontrol paneli gayet hızlı. başka ortamlardan da internete bağlanıp denedim, ancak yine çok yavaş.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ümit
05-02-2013, 22:58
Whois bilgileri doğru ise, site ücretsiz sunucu üzerinde barınıyor. Ücretsiz sunucu hizmeti aldığınız yer gayet hızlı bir servis sunmakla beraber, zaten siteniz biraz daha yoğunluk kazandığı zaman sizi uyaracaktır.

Düşündüğünüzü yapmak için kendinize ait bir sunucu ve sunucu barındırma seçeneği bularak yolunuza devam etmelisiniz.

mimicom
06-02-2013, 01:54
Jdowload'ın yavaşladığın sanmıyorum. Sitenizdeki içeriklerin kotanızı doldurup doldurmadığını kontrol ediniz.
Bence bir kota problemi ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu kadar pdf ve word dosyalarını eğer o hosttaki alan adınızda barındırıyorsanız ki öyle bunda kota ile alakalı bir durum oluşmuş olabilir. Bir miktar daha boş alana ihtiyacınız olabilir.

havass
06-02-2013, 10:01
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Ancak:

www.havaskitap.org için Whois bilgilerini gizleme hizmeti aldım. bu yüzden öyle görünmüştür. Normalde Sınırsız alan, Sınırsız Trafik. Alan ve kotada hiçbir sorun yok. Zaten toplamda 3.5 GB lik bir alan tutuyor o kadar dosya.

"Düşündüğünüzü yapmak için kendinize ait bir sunucu ve sunucu barındırma seçeneği bularak yolunuza devam etmelisiniz. " Bu öneriyi not ettim.

Başka bir öneriniz varsa dikkatle bekliyorum. tekrar teşekkür ederim.