PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla ile yapabilir miyim?

galip06
13-02-2013, 21:31
Arkadaşlar slm.
Ben bi kurumda çalışıyorum. İntraneti çok çok eski ve manuel. Ben joomla ile yeni bi intranet yapabilir miyim? Haberler eklenecek, eğitim resimleri felan eklenecek ama bunu ben değil basın bölümünde birine kullanıcı adı şifre verip o girip o ekleyecek böyle bir şey geliştirebilinir mi? Zorda olsa yapılabilirliği var mı?

angelaus
13-02-2013, 22:26
zor değil çok kolay yapılır tabiki

galip06
14-02-2013, 00:41
zor değil çok kolay yapılır tabiki

hmm anladım hocam yapılabiliyosa ise sorun yok çünkü yeniyim joomla diye bir şeyin olduğunu 2 gün önce öğrendim ki 2000 yılından beri var imiş.
Umarım aynı şeyden bahsediyoruzdur.
Mesela ben web grubunda çalışıyorum şirkette siz ise basındasınız.
Siz yeni resimler eklemek için bana resimleri atmak yerine siz girip admin panelinden sadece resimleri ekleyip çıkacaksınız.
Tam isteğim bu benim eğer bu varsa sitenin en aktif üyesi olacam.

angelaus
14-02-2013, 00:48
senin izin vereceğin tüm yazarlar bu dediğini yapabilir.

ister hemen yayınlanır. istersen admin onayı ile. ama 2 günlük joomla bilgisi ile olmaz onu da söyliim

galip06
14-02-2013, 00:53
senin izin vereceğin tüm yazarlar bu dediğini yapabilir.

ister hemen yayınlanır. istersen admin onayı ile. ama 2 günlük joomla bilgisi ile olmaz onu da söyliim

kuruma yeni atandım önümde 1 yılım var. tavsiye edebileceğin bi kaynak var mı bi yandan da php geliştirmek istiyorum en azından joomlayı yorumlamak için?

angelaus
14-02-2013, 00:55
bu site iyi bir kaynaktır.

+google

galip06
14-02-2013, 01:04
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim bayağı bi rahatladım kurum zaten ben yapamaz isem yaptırmak zorunda intranet ama kariyer için ilk etapda kişisel wordpress ikinci etapda joomla! üçüncü etapda drupal şart. İyi çalışmalar.

Şenol
14-02-2013, 12:47
Joomla'ya yeni başlayan arkadaşlarımız için Joomla Portal kısmında dersler mevcut durumda dersleri dikkatlice incelerseniz sizin için bir ön adım olur. Takıldığınız yerlerde forum'dan yardım alabilirsiniz,bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız : Joomla Dersleri (http://www.joomla.gen.tr/joomla-cms)

galip06
14-02-2013, 20:10
Joomla'ya yeni başlayan arkadaşlarımız için Joomla Portal kısmında dersler mevcut durumda dersleri dikkatlice incelerseniz sizin için bir ön adım olur. Takıldığınız yerlerde forum'dan yardım alabilirsiniz,bizde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız : Joomla Dersleri (http://www.joomla.gen.tr/joomla-cms)

Çok teşekkür ederim umarım hayırlısı ile kendimi geliştirrim.

burakveelif
16-02-2013, 04:08
Bundan 5 yıl kadar önce joomla! ile tanışmam da sizin gibi olmuştu. Size nacizane tavsiyem, diğer arkadaşların dediği gibi portaldaki dersleri takip etmeniz. Bunun için local de bir joomla! kurup hemen her tarafını kurcalamalısınız. Özellikle admin paneldeki her bir menuyu iyi öğrenmelisiniz.

Ondan sonrası sizin hayalinize kalmış. Takıldığınız yerde de -yine arkadaşların belirttiği gibi- forumdan destek alabilirsiniz. Forum desteği konusunda bir hatırlatma yapmakta fayda var. Bir soru sorarken ne kadar açıklayıcı olursanız yanıt süreci de o denli hızlı ve etkili olur.

Kısacası formul basit: kaliteli soru = kaliteli cevap

Kolay gelsin, aramıza hoşgeldiniz. :)

mavino
16-02-2013, 12:52
Bu çok kolay bir şekilde uygulanır. İlgilenme ve biraz araştırma lazım. Eğer bilginiz iyi ise neden olmasın...
Ben Joomla'dan önce mambo ile başladım. phpfusion ve joomla vazgeçilmezim...