PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 3.0 Kurulumu Başka domaine taşıma

mjagler
25-02-2013, 02:45
merhaba,

arkadaşlar joomla 3.0 kurmuştum fakat başka bir domaine taşımam gerekiyordu taşıdım confg. dosyasının içerisindeki bilgileri yeni domaine göre değiştirdim ama Error displaying the error page: Application Instantiation Error hatası ile karşılaşıyorum DB problemi deniliyor ama DB bilgileri doğru.

Cesaj10
25-02-2013, 17:41
Db yedegini baska bir mysqle import ettinmi ?

Ümit
25-02-2013, 23:45
Alan adını değiştirirken sunucu değişikliği de yapılmadı mı?

mjagler
26-02-2013, 23:54
Problemimi halletim arkadaşlar nasıl yaptığımı anlatayım başkaları içinde umarım faydalı olur.

A.com domainindeki Joomla sayfamızı B.com domaindeki domaine taşıma için yapılması gerekenler;

Öncelikle A.com'daki domainden ftp ve mysql yedeğimizi alıyoruz.

B.com domainindeki ftp hesabımıza giriyoruz sıfır bir joomla atıyoruz A.com domaindeki ile versiyon aynı olsun.

ve normal bir şekilde kuruyoruz. kurulum bittikten sonra a.comun ftp yedeğini b.com daki ftp atıyor üstüne yazdırıyoruz

config. dosyası hariç!! daha sonra phpmyadmine giriyoruz kurdumuz mysql tablolarını kaldırıyoruz daha sonra yedek almış olduğumuz dbyi import ediyoruz. tüm bunları yaptıktan sonra yedekdeki tablo başlığı ne ise confg. dosyasından tablo adını değiştiriyoruz ve sitemiz eski domaindeki gibi çalışmaya devam ediyor.

Teşekkürler

horoz nuri
09-11-2013, 16:08
Problemimi halletim arkadaşlar nasıl yaptığımı anlatayım başkaları içinde umarım faydalı olur.

A.com domainindeki Joomla sayfamızı B.com domaindeki domaine taşıma için yapılması gerekenler;

Öncelikle A.com'daki domainden ftp ve mysql yedeğimizi alıyoruz.

B.com domainindeki ftp hesabımıza giriyoruz sıfır bir joomla atıyoruz A.com domaindeki ile versiyon aynı olsun.

ve normal bir şekilde kuruyoruz. kurulum bittikten sonra a.comun ftp yedeğini b.com daki ftp atıyor üstüne yazdırıyoruz

config. dosyası hariç!! daha sonra phpmyadmine giriyoruz kurdumuz mysql tablolarını kaldırıyoruz daha sonra yedek almış olduğumuz dbyi import ediyoruz. tüm bunları yaptıktan sonra yedekdeki tablo başlığı ne ise confg. dosyasından tablo adını değiştiriyoruz ve sitemiz eski domaindeki gibi çalışmaya devam ediyor.

Teşekkürler

Bulduğunuz çözümü burada paylaşmanız çok güzel. Fakat bu anlatımdaki bir noktaya dikkat çekmek isterim. Diyorsunuz ki "B.com domainindeki ftp hesabımıza giriyoruz sıfır bir joomla atıyoruz A.com domaindeki ile versiyon aynı olsun. ve normal bir şekilde kuruyoruz." Bu söylediğinizi yaptığımızda Joomla bir konfigurasyon dosyası (configuration.php) oluşturuyor. Eski hostingden aldığınız dosyaları bu yeni kurduğunuz Joomla'nın üzerine yazdırıyorsunuz. Böylece sıfırdan kurduğunuz Joomla'nın hiç bir dosyasını kullanmamış oluyorsunuz. Bir dosya hariç! Hangisi? configuration.php

Yani taşıyacağınız hostinge sıfırdan kurulum yapmanızın tek amacı nedir? configuration.php oluşturmak. Bu kadar zahmete gireceğinize yedek aldığınız sitenizin dosyalarını yeni hostinge yükleseniz ve configuration.php dosyasını yeni hostinge göre editleseniz siteniz yine çalışacaktır.

configuration.php dosyasını yeni hostinge göre editlemek nedir? Veritabanı adı, veritabanı kullanıcı adı, veritabanı şifesi girin kaydedin, çalışacaktır.

zapata625
13-03-2014, 10:45
evet herşey configuration.php dosyasını editlemekte çalışıyor joomlanın en çok bu yönünü seviyorum.