PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ MiniFrontpage Ayarları

Cesaj10
26-02-2013, 02:11
Merhaba arkadaşlar menüdeki her kategori icin minifrontpage kurdum bir modül pozisyonuna yerlestirdim.ancak şöyle bir sorun var örnegin menüde Yazılım kategorisini seçtik ve bu bölüme girdik minifrontpage bu kategori altındaki bütün makaleleri gösteriyor.bir makeleye devamını oku dedik ve makale içine girdik makale acıldı ama makale üstünde minifrontpage sabit o kategori altında olan bütün makalelere girdigimiz zaman modül orda kalmaya devam ediyo ama ben kategori anasayfasında kalmasını istiyorum makale içinde cıkmasın istiyorum bunu nasıl yapıcam.MiniFrontpage ilk basta sadece anasayfada kullanmayı düsünmüstüm ancak diger sayfalarda 2 makaleden fazla gösterim yaptıgım taktirde site birbirine giriyor :( yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler iyi calısmalar.

Cesaj10
26-02-2013, 02:14
ayrıca modülün hangi sayfalarda gösterilcegi isaretli yani örnek yazılımsa sadece mainmenu-yazılım'da göster diye isaretledim.Sorun cözümü olarak bunu söylemezseniz sevinirim :D

mhusty
26-02-2013, 12:27
1)hocam ftp'den templates klasörü içinden templateDetails.xml dosyasını aç ve <positions> etiketi altına <position>deneme</position> şeklinde modül pozisyonu ekle.

2-) Yeni bir kategori oluştur ve makalelerini o kategori içine at.

3-) Yeni bir menü grubu ekle ve menünün tipini Kategori blok görünümü seç ve oluşturduğun kategoriyi burda seç.

4-) Modül yöneticisinden yeni menü modülü oluştur ve pozisyon olarak oluşturduğun yeni modül pozisyonunu seç ve yayınla..

Burda yaptığımız şey birazda Joomla!'yı kandırmak oluyor. Sitede aslında o menü grubunda bir ögelerimiz var ve kimse göremiyor. Böyle yaptığınız sürece modül makalelerde gözükmez...

mimicom
26-02-2013, 22:22
modül ayarlarında sadece anasayfada göster olsun bitsin. ondan daha kolayı yok

Cesaj10
26-02-2013, 22:40
Tesekkürler çözüldü