PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İletişim Panelden gelen mesajlarda Karekter Sorunu ?

jooomlayalım
11-03-2013, 18:26
Merhaba,

joomla 2.5 versiyonu ve carset = UTF-8 ile inşaalı sitemiz var. Sitemizin hostunu taşıdık. Yeni hosta taşınmadan sonra, sadece joomlanın standart iletişim panelinden gelen mesajlar, birde site içinde başka bir sayfamızda bir formumuz daha var. Oralardan mail kutumuza gelen mesajlarda, subjet yani mesaj kısmı karekterleri bozuk geliyor. Başlık kısmında sorun yok..Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Başka mail adreslerinden gelen mesajlarda sorun yok...

Şimdiden ilgileneceklere teşekkürler.

efsane86
11-03-2013, 23:02
değişik bir sorun doğrusu joomla 2.5 fox contact kullanıyorum ben ve joomlanın kendi iletişimini smtp ayarları düzgün hiçbir şekilde utf-8

türkçe karakterlerde sorun olmuyor belki bir ihtimal daha önceki bir dosya değişmiştir farkında olmadan notepad ile açılmış kodlama ansi

veya utf-8 ayarları kurcalandıysa bu hata olşmuş olabilir benim daha önce buna benzer bir durum gelmişti oradan biliyorum yedekler

varsa herşeyi silip baştan kurmakta fayda var bazen yeniden kurunca sorun çözülüyor tabiki tüm ayarlar doğru yapılandırılınca sorun

çözülüyor yanlışlık olmasın birde hostunuza mail atarak cvp almayı deneyiniz ilk aklıma gelenler bunlar diğer ayarlar düzgün ise sorun yok

bu ayarlarda belki başka bir plugin yada buna benzer eklenti çakışması olabilirde tek tek eklentiler kapaılıp kontrol edilmesi lazım modül -

plugin - bileşenler den bahsediyorum dediğim gibi belki

jooomlayalım
12-03-2013, 12:00
Efsane86 tekrar teşekkürler...

site içerisinde standdart joomla iletişim panel bir de bir sürü tıklama ve doldurma alanı gerektiren bir form kullanıyoruz. Yedeklerden o formmail kodları dediğiniz gibi deneyebiliriz....İnşaallah kolayca çözülür. Sağolun