PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Wp de eklenti yerleşimleri

March
22-03-2013, 11:01
Merhaba,

Wp de eklenti yerleşimleri var mı? Temayı nasıl editliyoruz. Yardımcı olurmusunuz?

mhusty
22-03-2013, 11:44
Eklenti yerleşimi Joomla!'daki gibi modül pozisyonları var tabi ama temadan temaya değişiyor. Ama tema editlemek Joomla!'ya göre gayet kolay . Yani biraz incelerseniz temayı neyin nerden olacağını bulabilirsiniz.

March
22-03-2013, 18:33
Eklenti yerleşimi Joomla!'daki gibi modül pozisyonları var tabi ama temadan temaya değişiyor. Ama tema editlemek Joomla!'ya göre gayet kolay . Yani biraz incelerseniz temayı neyin nerden olacağını bulabilirsiniz.

Ben sizin dediğinizi admin panelden denedim ama wp çok karışık geldi bana. Biraz daha detaylı anlatamazmısınız?

Ümit
25-03-2013, 22:29
WP Admin panel > Görünüm > Düzenleyici yolunu izleyerek;

Sağ tarafta "Şablonlar" başlığı altında bulunan dosyaları inceleyin.

Çağrı (http://forum.joomla.gen.tr/uyeler/7-cagri.htm) 'nın açıklaması:

Wordpress widget nedir ,nasıl ekleyebilirim

widget = bileşen demektir. Bileşenler (ve tema pozisyonları) tema yapımcısı tarafından temaya dahil edilir, birçok bileşen pozisyonuna sahip tema mevcuttur, fakat çğunlukla 2 ya da 3 yere konuluyor.

Eklentileri bileşen yerlerinde gösterebilirsin, ya da wordpress'in çekirdeğinde gelen bazı modülleri bileşen yerlerinde gösterebilirsin. Hangi bileşeni nereye koymak istiyorsan Yönetim Paneli > Görünüm > Bileşenler kısmından yapabilirsin. Sağ tarafta temadaki bileşen pozisyonları listelenir (açılır menü gibi) sol tarafta ise mevcut bileşenler (eklentiler) listelenir, isteiğin eklentiyi, tema pozisyonu içerisine sürükler bırakırsın, siteye baktığında o bileşen pozisyonunda istediğin eklenti çıkmış olur.

March
15-12-2013, 14:26
Tşk. ederim. yeterince açıklayıcı oldu..