PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modullerim istedigim gibi yerleştirme ?

cuneytsonmez
23-03-2013, 12:15
merhaba daha yeni tanıştım sitenizle joomlada derslerde bazı seylerı ızlıyorum ama yapamadım sıtemde özel htmlerım hazır ama ıstedıgım gıbı yayınlanmıyor temada nasıl yapıcam acaba php nukede kı gıbı ıkılı tarzta kullanmak ıstıyorum daha önce nuke kullandım oradakı blok kavramı burada modul oluyor bunu anladım sıtemı kurdum ama dızayn edemıyorum basıt bı kac sayfalık bır web sıtesı olacak ama yapamadıgımdan dolayı yerimde sayıyorum :(

mhusty
23-03-2013, 12:44
ilk önce hoşgeldiniz Joomla.Gen.Tr ailesine...

Yapamadığınız şey html'lerinizi sitede istediğiniz yerde yayınlayamamanız mı ? Kullandığınız tema nedir ? bunları dile getirirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

cuneytsonmez
23-03-2013, 20:09
ilkez böle tatlı bir karşılama allah razı olsun kardesım şimdi tema olarak ögrenmek ıcın sımdılık business3 dıye bı tema ındırdım ve kurdum sımdı özel hmtl kodlarım hazır derslerden joomla tema modullerının yerını ögrendım ayarlı yorum göruntusun normalede

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (http://imageshack.us/photo/my-images/839/res2b.png/) surdakısı gıbı olsun ıstıyorum ama kaydetsem bıle sagda olması gereken yer solda oluyor nukedekı gıbı dızım yapmadım ya tamamen kayıyor yada sag taraftakı solda gözukuyor...

mhusty
23-03-2013, 20:36
sanırım Joomla! 3.0 kullanıyorsunuz bu sürüm daha yapım aşamasında olduğundan şimdilik 2.5 ile başlamanızı öneririm ... 2.5 'te sitede belli modül pozisyonları olur mesela sağ blok alanı bir modül pozisyonudur ve kendine özel bir ismi vardır örn: right ... o kısımda html'inizi yayınlamak için Modül ayarlarından pozisyon kısmından right'i seçmelisiniz o zaman modülünüz orda gözükür. Sitedeki modül pozisyonlarını görmek iiçin ise www.siteadi.com/index.php?tp=1 şeklinde yzarsanız temanızdaki modül pozisyonlarını görmüş olursunuz...

cuneytsonmez
24-03-2013, 09:03
hayır 3.0.3 kurdum yenı dıye 2.5.9 kurdum dedını yere gırınce resım attıgım gibi site tamam ama ordan cıkıp normal bı sekılde sıteye gırınce moduller solta kalıyor sorun bu

Şenol
24-03-2013, 16:22
Joomla 2.5 serisinde modul pozisyonlarını görmek için mustafanın dediği işlemi yapmadan önce Şablon Yöneticisinden modül pozisyonlarını görmeyi aktif etmelisin aksi halde modül pozisyonlarını görmen mümkün olmaz. Birde site adresi alırsak iyi olur.