PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Farklı temaya geçtiğimde menülerin görünümü hakkında

Osman Erdi
12-01-2012, 00:50
Merhaba , arkadaşlar bu ilk mesajım bende JOOMLA öğrenmeye karar verdim ancak ilkte acayip karışık geldi özellikle WP den sonra , şuan bilmek istediğim bir şey var umarım bana yardımcı olabilirsiniz , ben default temada joomlayı azçok kavramaya çalıştım içerik ekledim kategori ekledim istediğim şeyi istediğim eyrde göstermeyi az cok anladım ancak , örneğin üst menü diye bir menü oluşturup onu sitenin üst kısmında göstermek istiyordum , default temada bu zaten otomatik olarak ayarlanmıştı , ancak farklı bir temayı yüklediğimde ne üst menü ne sol menü görünmüyor , ben her defasından modüllerden yeni temaya uygun yerleri belirlemek zorunda mıyım ? yoksa wp deki gibi direk yeni tema eklediğimde az çok belirli yerler belirli alanlarda oluşmuyor mu ?
Her eklediğim tema için özel mir pozisyon ataması yapmalımıyım kısacası menüler için ?

mhusty
12-01-2012, 12:19
Merhaba , arkadaşlar bu ilk mesajım bende JOOMLA öğrenmeye karar verdim ancak ilkte acayip karışık geldi özellikle WP den sonra , şuan bilmek istediğim bir şey var umarım bana yardımcı olabilirsiniz , ben default temada joomlayı azçok kavramaya çalıştım içerik ekledim kategori ekledim istediğim şeyi istediğim eyrde göstermeyi az cok anladım ancak , örneğin üst menü diye bir menü oluşturup onu sitenin üst kısmında göstermek istiyordum , default temada bu zaten otomatik olarak ayarlanmıştı , ancak farklı bir temayı yüklediğimde ne üst menü ne sol menü görünmüyor , ben her defasından modüllerden yeni temaya uygun yerleri belirlemek zorunda mıyım ? yoksa wp deki gibi direk yeni tema eklediğimde az çok belirli yerler belirli alanlarda oluşmuyor mu ?
Her eklediğim tema için özel mir pozisyon ataması yapmalımıyım kısacası menüler için ?

Tabiki yapmalısınız... Joomla!'da her temada modül posizyonları aynı olmuyor menülerinizi modüllerinizi vs. şeyleri her temaya uygun olarak düzenlemelisiniz... Yine bir çok pozisyon standarttır ama inanın wp'den daha basit bir sistem joomla en azından bir yere bir şey eklerken kodların içine dalmıyorsunuz..

Akar
12-01-2012, 19:57
Yine de çoğunlukla aynı olan yerler vardır.

istemihan05
12-01-2012, 22:22
Tema modül pozisyonlarını görmeniz için

Tarayıcınızı açın.
Website adresinizi '' siteadresiniz /index.php?tp=1 yazınız. Tema modül pozisyonlarını göreceksiniz buna göre düzenleme yapabilirsiniz..

Osman Erdi
13-01-2012, 00:52
Arkadaşlar hepinizin cevapları ayrı ayrı çok aydınlatıcı oldu çok teşekkürler :)