PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üyeleri Aktarma

habilbayrakdar
30-03-2013, 16:31
Joomla 1.5 te foruma kayıt olan üyelerimiz var. Tablo adımızda jos_user = Bur 1.5 teki

INSERT INTO `jos_users` (`id`, `name`, `username`, `email`, `password`, `usertype`, `block`, `sendEmail`, `gid`, `registerDate`, `lastvisitDate`, `activation`, `params`, `lastpasswordchange`) VALUES

Buda tablo sorgusu

Joomla 2.5 e geçtik ama üyelerimiz silindi. Burda da böyle bir tablo sorgusu var. oqdnb_users
INSERT INTO `oqdnb_users` (`id`, `name`, `username`, `email`, `password`, `usertype`, `block`, `sendEmail`, `registerDate`, `lastvisitDate`, `activation`, `params`) VALUES

Şimdi görüğümüz gibi arasında pek fark yok. Ben jos_user php my admin içine aktardım. 3000 User gözüküyor ama oqdnb_users bundaki user sayım 89 bunların içine nasıl aktarmalıyım. Yardımcı olur musunz.

habilbayrakdar
30-03-2013, 17:54
Cevap verebilecek yokmudur ? Sorumu anlamadıysanız bir daha anlatabilirim ?

angelaus
30-03-2013, 18:58
joomla 1.5 sitenizi JUPGRADE kullanarak aktarmanız gerekiyır.

olay sadece users tablosu ile bitmiyor ne yazık ki ?

habilbayrakdar
30-03-2013, 19:02
Ama o site daha elimde kalmadı o silindi ..

habilbayrakdar
30-03-2013, 19:06
Şimdi nasıl yol izlemeliyim . Yardımcı olurmusnuz. 1.5 ile yapılı olan site elimde yok full backup almıstım. Şimdi 2.5 ile yapılmıs teması farklı olan bir site var ve foruma eski sitemdeki olanlarıda aktarmak istiyorum

angelaus
30-03-2013, 19:14
forum nerden çıktı şimdi anlamadım.

locale sitenizi kurup orda sitemizde de bulabileceğiniz jupgrade bileşeni kurup yükseltme yapacaksınız ve sonrasında üyelikle ilgili tabloları alıp şu anki sitenizin veritabanına aktaracaksınız.

her aşamada bol bol tedek almanızı öneririm

habilbayrakdar
30-03-2013, 19:24
Şimdi 1. aşama olarak - 2.5'da ki jomlaya jupgrade kurup yükselteceğim.
Ondan sonra bilgisayarımdaki Joomla 1.5 in sql yedeği var bunu nasıl yapacağım ? bu kısımdan biraz bahsede bilir misiniz ?

angelaus
30-03-2013, 19:28
hayır
jomla 1.5inizi kuracaksınız.
onun içine jupgrade kuracaksınız ve jupgrade ile sitenizin veritabanını 2.5e yükselteceksiniz (jupgrade videoları izleyin)
jupgrade edilmiş J25 veritabanınızdan User ve grup tabloları ile ACL tablolarını alacaksın ve yeni sitenin (şuandaki siten)üstüne yazıcaksın

olası problem makalelerin yazarı eski veritabanındaki admin ID ile aynı değilse yazar kısımlarını tekrar düzeltmek zorunda kalabilirsin

habilbayrakdar
30-03-2013, 19:35
Aslında şunu söyliyeyim benim joomla ile tanışmam yeni anlamam biraz zor olabilir. Quick start packet ile olusturulmus tasarımı yükledim şimdi 1.5 in back up ı yüklersem sorun cıkartır mı ? Hepsinin yedeğini aldım gerçide .

angelaus
30-03-2013, 19:39
elbette joomla 2.5 üstüne j1.5 sql atamazsın.

Jupgrade olmadan üyeleri aktaramazsın. yukarıda yazdıklarımı harfiyen ve dikkatle uygulaman lazım

habilbayrakdar
30-03-2013, 20:19
Peki şimdiki sayfamızdaki konular,makaleler,üyeler nasıl olacak ? Onları kayıp mı edeceğiz?

angelaus
30-03-2013, 20:24
şimdi jupgrade den sonra sadece üye ve bağlı tabloları aktarabilrisin. ama şu varki eski üyeleri ve hali hazırdaki üyeleri de saklamak istersen o özel bir çalışma isteyecektir.

benim anlattığım yöntem 1.5in üyelerini 2.5 yapıp üye tablolarının yeni siteye komple taşınmasıdır. eski üyeler yanilerirnin yerini alır..

bilen varmı bilmiyorum ama ben özel bir veritabanı çalışmasından başka yol görmüyorum

habilbayrakdar
30-03-2013, 20:27
o zaman yeni 89 üyeyi tek tek ekleme yapabilirsek olur mu ?

angelaus
30-03-2013, 20:36
evet bu yapılabilir