PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla ile canlı yayın yapmak

sukruak
08-04-2013, 12:42
Selamun aleyküm.

Joomla sitemiz ile canlı yayın ders vermek istiyoruz.

Bu konuda nasıl bir yol izleyebiliriz. İnternette bir çok bilgi mevcut fakat deneyen ve güvenilir bir sistem kullanan varmı

ya da bu işi yapan firma varmı.

bilgi verirmisiniz lütfen

sukruak
09-04-2013, 21:48
Fikri olan yokmu arkadaşlar ?

guray
09-04-2013, 23:06
online eğitim için aklıma gelen ijoomla guru bileşeni..Bildiğim kadarıyla ostraining ijoomla guru'yu kullanıyor.Guru ücretli bir bileşendir.

sukruak
09-04-2013, 23:40
Teşekkürler hocam ilginiz için.

Fakat bu ingilizce. Ve biz canlı ders yayını yapacağız. yani dershanemizdeki bir dersi online olarak kullanıcılara sunacağız gibi.

muratyil
10-04-2013, 21:09
Siz bu alanda turkçe eklenti bulmayı mı ümit ediyorsunuz?
Streaming & Broadcasting - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org/extensions/multimedia/streaming-a-broadcasting)

sukruak
10-04-2013, 22:23
Türkçe eklenti aramıyorum arkadaşım. Ya da herhangi bir eklenti de aramıyorum. İlgili alanın yabancı dilde olduğunuda görüyorum.

Canlı yayın yapan arkadaşlar var ise nasıl yapıldığını paylaşmalarını bekliyorum. ya da fikirlerini bekliyorum.

angelaus
11-04-2013, 00:03
adobe conect bu işin en babası

türkiyede webinar hizmet iveren yerler var. google da bulabilirsin. ama ücreti güzeldir :d

sukruak
11-04-2013, 00:06
Doğrudur üstad. bir kaç firma bulduk ama çok masraflı

bize joomla sitesi ile yapılabilecek bir şey lazım :)

angelaus
11-04-2013, 00:18
streaming yayın yapmak 10 kullanıcı üstünde dedicated sunucu ister. VPS bile yetmez

sukruak
11-04-2013, 00:27
Anladım üstad

Bir dönem Cübbeli ahmet hocanın sitesinde canlı yayın sohbet yapılıyordu. Anlık 5000 kişiye kadar sohbetler canlı olarak seyrediliyordu.
Ve o dönem site joomlaydı.

Şöyle bir bilgi edindim. IP adresli bir kamera alınıp kamera IP sini iframe kodu ile siteye gömdüğünde canlı yayın yapılabilir dediler.

angelaus
11-04-2013, 12:01
hocam tekrar belirteyim sistem önemli değil. bant genişliği önemlidir. hele ki tek taraflı yayın olacaksa daha kolay

sukruak
11-04-2013, 12:29
Trafik limiti önemli değil üstad.

Limitsiz trafik imkanı var.

Fakat şu sorunu tam olarak nasıl halledeceğimizi bulamadık :)

ingöğretmeni
11-04-2013, 14:48
Trafik limiti önemli değil üstad.

Limitsiz trafik imkanı var.

Fakat şu sorunu tam olarak nasıl halledeceğimizi bulamadık :)

Aslında sorun trafiğin sınırı değil. Sorun sistem kaynaklarına giriş çıkış yapan verinin yükü. Sizin diğer web siteleri ile bağlantılı olmayan kendi işlemcisi vesairesi bulunan size ait bir sunucunuz olmalı. Fiyatları da hiç de öyle ucuz değildir. ;)
Çevrimiçi yayın yapılmasına izin veren ücretsiz siteler belli kişi sayısına kadar sizlere bu imkanı verirler. Ciddi bir işe girişecekseniz(uzaktan eğitim gibi). İyi bir sermaye ile başlamanız gerekiyor.

sukruak
11-04-2013, 15:08
Aslında net çözüme ulaşsak ciddi yatırımlar yapmaya hazırız. Şu anki durumunu bilmiyorum kaldırırmı fakat sunucu vs her ieyimiz hazır durumda.

Dediğim gibi net çözümler önemli.

Joomla ile bu işi yapan bir arkadaş detaylı bilgi verse nasıl yapılacağı ile ilgili denemeler ile bizde bu işi yapabiliriz.

Takdir edersiniz ki işi tam çözümlemeden yatırım yapmak sorunlu olacaktır.

rathamon
25-06-2013, 00:20
Aslında net çözüme ulaşsak ciddi yatırımlar yapmaya hazırız. Şu anki durumunu bilmiyorum kaldırırmı fakat sunucu vs her ieyimiz hazır durumda.

Dediğim gibi net çözümler önemli.

Joomla ile bu işi yapan bir arkadaş detaylı bilgi verse nasıl yapılacağı ile ilgili denemeler ile bizde bu işi yapabiliriz.

Takdir edersiniz ki işi tam çözümlemeden yatırım yapmak sorunlu olacaktır.

joomla ile canlı yayın yapmayı başarabildiniz mi? sonuc olumlu ise nasıl yaptınız

ucarwebnet
25-06-2013, 22:43
iş joomla'da değil iş alan ve kamerada başkada bir şeyde değil güvenlik kamerası satan arkadaşlarım var sordum sizin dediğiniz gibi kamera ip bir iframe işlemi yani bu durumda sistem ne olursa olsun önemli değil iş bant genişliğinde. kolay gelsin

örnek (http://www.maslak1453.com/?from=ao) canlı kameralar

rathamon
26-06-2013, 11:54
iş joomla'da değil iş alan ve kamerada başkada bir şeyde değil güvenlik kamerası satan arkadaşlarım var sordum sizin dediğiniz gibi kamera ip bir iframe işlemi yani bu durumda sistem ne olursa olsun önemli değil iş bant genişliğinde. kolay gelsin

örnek (http://www.maslak1453.com/?from=ao) canlı kameralar

kiralnamk istenen sunucu özellikleri şöyle ,

işlemci 1ghz
ram 2gb
hdd 60gb
bant genişliği 500GB/Ay

sukruak
27-06-2013, 12:54
Peki referanslar var mı ?

ucarwebnet
28-06-2013, 00:41
Peki referanslar var mı ?

soru banamı acaba?

Ibrahim Berent
07-09-2015, 14:53
ip kamera canlı yayını yapmak (http://basturkelektronik.com) için ip kameranızda ki görüntünün bir sunucuya ulaşması ve bu sunucunun da görüntünüzü dönüştürüp her bilgisayar veya mobil cihazının çalıştırabileceği hale getirmesi lazım.

Eğer bu şekilde yaparsanız yayınlarınız rtmp veya hls formatında yayın yayınlanacaktır. Bu formatlardan hls olan tüm cihazlarda çalışmaktadır. rtmp olan ise pc tarayıcılarında çalışmaktadır.

Stream hizmeti istiyorsanız bu hizmeti veren yerlerden aylık veya yıllık satın almanız gerekmektedir. Genelde yurt dışında ki firmalar 35$ ile 50$ arası fiyat vermektedirler. Türkiyede ki firmalar ise 50$ veya 90-110tl aylık kullanım bedeli talep etmektedirler.

Örnek: ipcamlive.com veya clickstream.com

Bu şekilde kullanıcılar görüntülerinizi izlerken herhangi bir program yüklemek zorunda kalmazlar ve yüzlerce kışıye aynı anda yayın yapabilirsiniz "web sayfanız üzerinde". Hatta facebook üzerinden bile canlı yayın yapabilirsiniz.

Benim gördüğüm kadarıyla en uygun fiyat veren yer http://basturkelektronik.com adresinde. Yıllık 300tlye yayın yapabiliyorsunuz

Yardımcı olabildiysem ne mutlu

iyi günler