PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla ile Ders Verenler Sitesi için Önerileriniz

efsane86
22-04-2013, 22:45
son zamanlarda özel ders veren siteler çoğaldı bende bunlar gibi bir tane site yapmak istiyorum aklımda birşeyler var şöyle söylim kısaca sizlere :

örnek olarak burayı ele alabiliriz şimdiden söylim bu site joomla ile yapılmadı başka bir formatla yapılmış

DersVerir.com - özel ders sitesi (http://www.dersverir.com)

şimdi benim istediklerim şunlar ;

ana sayfada arama fonksiyonu olacak ve kullanıcı ders arayarak blge seçicek şehir mahalle vs gibi şeyler çıkan sonuçlardan tıklayarak ilgili öğretmene ulaşacak

öğretmenlerin her birisinin altında iletişim formu olacak ayrı ayrı tek tek iletişim formlarındaki mail adreslerine öğretmenlerin mail adresleri yazılacak ve kullanıcı iletişim formunu doldurduğunda öğretmene direk mesaj gidecek

ben deneme yanılmalar ile çalıştım fakat tam olarak istediğim sonuçları alamadım izlediğim yollar ;

malum üyelikli olacağı için site öncelikle community builder ile giriş sayfası ve öğretmen sayfaları oluşturup öğretmenler giriş yapınca kendi alanlarını ayrıca öğrencielr giriş yapınca kendi alanlarını dolduracak ve öğretmen öğrenci ilişkisi sitede mevcut olacak yani 2 ayrı giriş olacak bir öğretmen girişi 2 öğrenci girişi olacak

ben fox contack bileşenini kullandım ama community builder ile entegrasyonu yok entegrasyonu olan bir eklendi buldum ama oda sağlıklı çalışmadı ben istiyorumki her öğrenci ve öğretmenin bilgileri altında bir adet iletişim formu çıksın hepsi bu

community builderin pluginlerine baktım iletişim ile bulduklarım oldu ama onlarda sağlıklı çalışmadı modülü sayfa içinde göstermeyi biliyorum loadposition komutu ile community builder bileşeninde loadposition komutu çalışmıyor malesef çalışsa hemen fox contact cb nin altında göstericem tek tek harika olacak bir diğer düşüncede k2 ile yapabilirmiyim diye uğraştım kısmen oluyor ama istediğim formata uymuyor ne yazıkki çünkü k2 deki olay ön yüzden içeriklere bilgi girilmesi oluyor login olunca yazar gibi yazı yazma olayı tam olarak bu değilde cb ile kayıt olacak hazır cb ile kayıt olduktan sonra tek bir menüde liste halinde cb üye listesini göstericem ve onun altında bir adet iletişim formu olmasını istiyorum joomla ile yapılmış bir tane buldum cb ile ama onun altında iletişim formu yok site bu : Ücretsiz Özel Ders İlan Sitesi - Özel Ders TR (http://www.ozelderstr.com)

yapan kişi ana sayfaya liste koymuş sıralı bir şekilde tıklayınca kullanıcılara bilgilere ulaşabiliyorum tamam bunu bende yapıyorum normalde ama yukarıdaki yazdıklarım gibi ekstra özellikler de arıyorum son olarak ana sayfada 3 tane giriş kapısı olacak modül olarak 3 tane modül ilk modül öğretmen arayacak tabiki cb listesinden üyeleri çekerek arayacak ikinci modül ise son eklenen kullanıcıların listesi olacak online ofline göstericek ayrıca belki göstermeyedebilir farketmez şu an için son modülde online dersler diye bir modül olacak bu modül standart html modülde olabilir yada farklı bir modül son eklenen video dersleri göstericek sırası ile uzun oldu ama takıldığım noktalar var

bu eklentileri satın aldım fakat hatalar oluştu destek attım bende satın aldığım yerlere

http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/k2-extensions/14479

http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/community-builder-extensions/community-builder-search/10771

fikirlere açığım sizden gelicek olanlara belki çok kolay bir cevap gelicek çözüm için belki çok uzun şimdiden yardımcı olanlara tşk ederim

not : site yayında değil farklı bir çalışma yapıyorum o yüzden herşey karman çorban paylaşım yapamıyacağım üzgünüm

alpeki99
23-04-2013, 13:47
Eğer ciddi bir projeye niyetliyseniz üzerinde at oynatabileceğiniz kadar rahat olabileceğiniz bir sisteme gereksinim duyarsınız. Bunun için kendiniz bu projeyi yazmalısınız ya da satın almalısınız. Birbirinden bağımsız pek çok programcının ürettikleri ile sıkıntıya düşersiniz.

efsane86
23-04-2013, 17:17
tşkler ama aradığım cevap bu değil başka çözüm önerisi olan varmı acaba ?

guray
23-04-2013, 23:36
nedense aklıma django yada yii geliyor...;)joomla yerine bu frameworklardan biri tercih edilebilir.

efsane86
23-04-2013, 23:55
framework biliyorum sıfırdan tema yapmaya yarayan eklenti ama bana tasarım değil farklı bir çözüm yolu lazım çok düşündüm bunun için ama takıldığım yerleri zaten mesajımda belirttim yinede sağol guray eyvallah

guray
25-04-2013, 16:57
eğer joomla altyapısında hazırlanmak isteniyorsa bence bir bileşen ve modül yazılması daha doğru olur yani programcılık bilgisi gerekiyor.Google dan Yii Frameworku bir incele derim (yii framework bir tema framework değildir.)oda joomla yapısına benzeyen ve MVC yi destekleyen php framework.Kendine has bir yapısı vardır ve google de epey bilgi mevcuttur.