PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üyelerin yazı gönderebilmesi

Şenol
25-04-2013, 13:20
Değerli Joomla kullanıcıları yeni bir site projemiz var şayet şartlar oluşursa. Sormak istediğim soru şudur,üyelerin yazı gönderebilmesi gerek,bizde bu yazıları uygun kategorilere göre yayınlayacağız. Böyle bir uygulamayı nasıl ve ne ile yapabiliriz.

ingöğretmeni
25-04-2013, 16:05
K2 ile yapabilirsiniz. Her kaydolan kişiye yazı yazma yetkisi verirsiniz; ancak yayınlama sizin onayınıza kalır.

Şenol
26-04-2013, 00:22
K2 eklentisi kullanıcam ama ziyaretçilerin üye olmasına gerek yok yani herkes gönderebilmeli proje bunu gerektiriyor. Chronoforms ile yapılabilir sanırım,onuda kurcalamam gerek :(

angelaus
26-04-2013, 10:07
evet chrono ile yapılır.

normal joomla content için chrono eklentisi var, forumda mustafa anlatmıştı

ama bir diğer yok ise chrono ile daha gelişmiş alanlar kullanarak mail yada DB ye kaydedilip elle K2 ye aktarılmasıdır

Şenol
26-04-2013, 11:35
angelaus dediğin gibi üyelerin yazmış olduğu yazılar mail adresine gelip,yazılan yazıları inceleyip kendimiz K2'ye aktarma yapacağız şimdi Chronoforms'u denicem bakalım nasıl olacak.

angelaus
26-04-2013, 11:44
K2 ve chrono ile manuel her şey yapılır veritabanına da kaydetmeyi atlamayın.

hatta mail template üzerinde oynayarak makale görünümünü önceden ayarlayabilirsin.

Sadece kopya/yapıştırı kalır

Şenol
26-04-2013, 17:56
Yalnız bazı sıkıntılar var Chrono hakkında pek fazla bilgim olmadığı gibi türkçe dil dosyasıda yok sanırım bunun,birde Joomla Portalında olduğu gibi lightbox şeklinde nasıl yaparız acaba bilgisi olan Aday Başvurusu - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/en-iyi/site-siz-olun)

angelaus
26-04-2013, 22:53
iframe pop up için extensions da bir çok eklenti var ona bakabilirsin.

türkçe dil dosyası ise malesef ben görmedim

Akar
18-05-2013, 14:04
Son durum ne, merak ettim?

mhusty
19-05-2013, 17:01
Şenol abi al buyur http://forum.joomla.gen.tr/genel-konular/568-chrono-forms-gonderilen-formlari-icerik-yoneticisine-tasimak-detayli-ders.html

burda üyeler yazı gönderiyorlar ön yüzden , gönderdikleri içerik içerik yöneticisine düşüyor direk istediğin tam olarak bu olması gerek.