PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Widgetkit Galerideki resimler Google da index lenmiyor mu ?

DµMan6
03-05-2013, 03:24
Selamlar,

Örnek adres: Ataköy Günlük Daire | Ataköy Günlük Kiralık Daire | Ataköy Günlük Ev | Günlük Kiralık Evler Ataköy | Günlük Ev Ataköy (http://www.gunlukev.com/gunluk-kiralik-evler/atakoy-gunluk-kiralik-ev.html)

Widgetkit bileşeni ile içerikte oluşturmuş olduğum galeride, resimler robots.txt den '' images '' satırını kaldırdığım halde Google' da indexlenmiyor.
Bileşen ile alakalı olabilir mi ?

horoz nuri
03-05-2013, 16:11
Selamlar,

Örnek adres: Ataköy Günlük Daire | Ataköy Günlük Kiralık Daire | Ataköy Günlük Ev | Günlük Kiralık Evler Ataköy | Günlük Ev Ataköy (http://www.gunlukev.com/gunluk-kiralik-evler/atakoy-gunluk-kiralik-ev.html)

Widgetkit bileşeni ile içerikte oluşturmuş olduğum galeride, resimler robots.txt den '' images '' satırını kaldırdığım halde Google' da indexlenmiyor.
Bileşen ile alakalı olabilir mi ?
Widgetkit'de yayınladığın fotografların nerden görüntülendiğine bakarsan. "images" klasörü altında değil, /cache/widgetkit/ klasörü altında olduğunu göreceksin.
robots.txt'den images klasörüne erişimi açmışsın ama cache klasörüne erişim hala kapalı :)

DµMan6
03-05-2013, 19:50
Bak bu aklıma cidden gelmemişti. Teşekkürler kardeşim benim.

Disallow: /cache/
Allow: /widgetkit/gallery/ işi böyle bitirdiğimize inanıyorum. 4-5 güne belli olur :)

horoz nuri
03-05-2013, 22:32
Bak bu aklıma cidden gelmemişti. Teşekkürler kardeşim benim.

Allow: /widgetkit/gallery/ işi böyle bitirdiğimize inanıyorum. 4-5 güne belli olur :)
Bir şey değil. İşine yararsa ne mutlu bana...

Şimdi şöyle bir durum var.
Allow: /widgetkit/gallery/ demişsin ama widgetkit klasörü cache klasörünün içinde bulunuyor. Root (kök) klasörde widgetkit diye bir klasör yok.

Yani şu şekilde olması gerekmez mi?

Allow: /cache/widgetkit/gallery/

DµMan6
04-05-2013, 00:33
Doğru zaten öyleydi buraya yanlış yazmışım. uyarın için teşekkürler.