PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CMSTÜRK ve Akar

Akar
13-01-2012, 08:19
Bir süredir gelişen olaylara dair zorunlu açıklamamdır:

Bir gün piyangodan çıkar gibi çıkarak gelip, bizim senelerdir söylediğimiz "CMSTÜRK kullanıcılarındır, kimse sahibi değildir" sözünü, muhtemelen yönetimde foruma el koymaya çalışanlara söylediğimiz sözlerden keşfedip, bize karşı bir söz olarak kullanma cesareti gösterenlere karşın, şahsen CMSTÜRK ve halen orada belli menfaatlerle üzerimde bırakılmış olan yetkilerle bir ilgim kalmadığını duyurma gereği hissettim. Bu benim kişisel notumdur. CMSTÜRK ile bir ilgim kalmamıştır.

CMSTÜRK'de yaşanan iç sorunların üyelerle hiç bir alakası yokken, şu anda orada bazı kimseler tarafından yapıldığı gibi fırsat buldukça çamur bulaştırmaya çalışma ve kişisel saldırılar oluşturma çabasına girmeyeceğim. Biz burada senelerdir bildiğiniz şeyi yapmaya, karşılıksız paylaşıma ve topluluk faaliyetlerine devam edeceğiz, buna kimse çamur bulaştıramaz.

Yeri gelmişken önemli bir not da düşmek isterim. Nedendir bilinmez, ek bir hizmet olarak sunduğumuz Özel Üyelik statüsü sebebiyle, sanki joomla.gen.tr yalnızca ücretli destek vermek amacıyla kurulmuş gibi lanse edilmeye çalışıyor. Kendi çalar kendi söyler tarzındaki bu büyük yalan ile üyelerin kandırılmaya çalışıldığı gayet açık. Joomla Portalı çalışma alanları da gayet açıkça ortadadır ve Özel Üyelik alanı yalnızca wareze karşı duruşumuzu lisans ihlali yapmayan üyeler lehine geliştirmekten ve Joomla ticareti yapılmasına imkan vermekten ibaret küçük bir bölümdür.

Varlıkları tartışmaya açık kimselerin 10 seneye yakındır internette paylaşım yapan bizler hakkında böylesine bir karalama yapmaları hem karakterleri hem de vaadettikleri yeni yapılanmalar hakkında oldukça iyi fikir vermektedir. Kişisel saldırılara kalkışmaları da bunu perçinlemektedir. CMSTÜRK özel bir oluşumdu ve bu oluşum ne yazık ki sergilenen tavırlardan anlaşılabileceği sebeplerle tamamen bitti. Şimdi teknik olarak el konulmuş olan yeni bir CMSTÜRK var ki o başka bir CMSTÜRK'dür.

Bu kısa açıklamayı, CMSTÜRK forumlarında yazılan suçlayıcı yorumlar sebebiyle yapmak durmunda kaldım. Yalnızca bilgi paylaşımlarından faydalanma amacıyla CMSTÜRK'ü ziyaret eden üye ve ziyaretçilerimizin, kendilerini ilgilendirmeyen bu tatsızlıklardan haberdar olmamaları için özel gayret sarfetmemize rağmen, bazı kimseler sebebiyle bunun mümkün olamamasından dolayı üzgünüm. Gerçekten sizleri ilgilendirmeyen kişisel meselerin sizler önünde tartışılmaya çalışması beni ve arkadaşlarımı üzmekte olup, bunu kültürel ve ahlaki olarak da uygun görmemekteyiz. Nitekim biz burada bir magazin programı hazırlamıyoruz. Şimdi dileyen terk edilmiş bir forum için avaz avaz ağlayabilir, dileyen mal bulmuş mağribi gibi (http://tdkterim.gov.tr/atasoz/?kategori=atalst&kelime=mal+bulmu%FE+ma%F0ribi&hng=tam) sevinerek bitişini hızlandırabilir, elinde avucunda olan tek şey çamur olan kişiler de bunu nereye bulaştırsam diye uğraşabilir...hepiniz serbestsiniz.

Ben ve arkadaşlarım bilgi paylaşımı ve organizasyonlarla meşgul olacağız.

Önemle bildirirm.

Aytuğ Halil AKAR

---
Bu açıklamayı paylaşabilirsiniz.