PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göç Tamam diğer içerikleri nasıl aktaracağız?

ucarwebnet
15-05-2013, 09:06
Merhaba 2 gündür uğraşıyorum çözemedim yardımlarınıza ihtiyacım var.

Göç Tamam diğer içerikleri nasıl aktaracağız?

şimdi ben jupgrade bileşenini kurdum sorunsuz güncelleme yaptı daha sonra diğer bileşenleri kurdum ve o bileşenlerde hiç birşey yok - dediğim siteye ait içerik yok bu web sitesi emlak sitesi ve bir sürü emlak var nasıl oraya aktaracağız?

onuda şu şekilde denedim phpmyadmin'de -- NOT: diğer tablolarıda aktardım aşağıdaki sadece bir tane örnek.

veri tabanına girdim - jos_estateagent_images ->>

1326

Daha Sonra site yönetimine geldim - jupgrade/administrator/index.php ->>

1327a

ve böyle gösteriyor. hata yaptığım muhakkak ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun kolay gelsin şimdiden teşekkür ederim.

Şenol
15-05-2013, 10:00
Joomla 1.5 serisinden,Joomla 2.5 serisinemi geçiş yaptınız. jUpgrade eklentisi göç işlemi sırasında ne kadar içerik,kategori ve kullanıcı var ise hepsini aktarır. Elinizde eski sürüme ait yedek yokmu.

ucarwebnet
15-05-2013, 10:37
Şenol bey cevabınız için teşekkür ederim şuan eski sürüm çalışıyor zaten ama- yani şöyle çalışıyor aynı veritabanı içerisinde jos. birde j25 var ve bende jos. tablosunda işlemleri yukarıda belirttiğim resimde manuel yapıyorum ve dediğim gibi sonuç ikinci resimde.

angelaus
15-05-2013, 21:52
jupgrade belli başlı bileşenleri upgrade eder. emlak bileşeni gibi özel bileşenlerin upgrade işlemleri için üretici sitelerinden elle upgrade işlemi için yardım alman lazım

ucarwebnet
16-05-2013, 21:59
cevabın için teşekkür angelaus başka çaresi yok yani?

angelaus
16-05-2013, 22:06
bu işi otomatik yapan başka bir eklenti varmı bilmiyorum.

Akar
18-05-2013, 00:52
Eklentinin üreticisi tarafından da başkası tarafından da kodlanmış olabilir. "joomla eklenti ismi migrate migration" şeklinde bir arama yaptırılabilir. Öncelikle eklentinin forumlarında ve destek sisteminde yardım aramak lazım.

ucarwebnet
19-05-2013, 15:29
Eklentinin üreticisi tarafından da başkası tarafından da kodlanmış olabilir. "joomla eklenti ismi migrate migration" şeklinde bir arama yaptırılabilir. Öncelikle eklentinin forumlarında ve destek sisteminde yardım aramak lazım.

Abi Şimdi esasında taşımam pek önem arz etmiyor ama bir sıkıntı varki 2 haftadır uğraşıyorum site fatal error memory size hatası veriyor bazı joomla eklentilerini deaktif hale getirdiğimde düzeliyor ama o zamanda sistem düzgün çalışmamaya başlıyor temadan kaynaklanıyor dedim temayı değiştirdim ilk başta bir sıkıntı yok gibi gözüküyor bir gün veya bir kaç saat sonra aynı olay devam ediyor en başta hata veren eklentide joomla (Düzenleyici Düğmesi - Resim) deaktif hale getiriyorum sonra diğerleri bu site dışında 2 tane daha site var joomla 1.5.26 sürümünde onlar emlak sitesi sistem aynı sistem ama neden hep hatalar bu sitede onu çözemedim.

ucarwebnet
19-05-2013, 15:31
bu işi otomatik yapan başka bir eklenti varmı bilmiyorum.

inşallah buluruz bir çözüm.