PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla ile magazin sitesi

us1905
18-05-2013, 13:03
Arkadaslar kadinlar uzerine bir site acmak istiyorum esim icin,bakim,diet,moda haberleri vs olacak ayni zamanda easydiscuss eklentisini kurup ana sayfadan bir link verip soru cevap kismina yonlendirmem mumkunmu acaba ve yapamadigim sey ise joomla ile gelen hicbir sey yok mesela sol tarafinda son eklenen konular son yorumlar vs kucuk resimlerle aksin istiyorum diger tarafinda kategori listesi olsun istiyorum makyaj,moda vs ama kategoruler sirali sekilde ana sayfada gorukmuyor arastirmak istesem hangi bilesen stabil hangisi gerekli bilmiyorum cunku ucu bucagi yok eklentilerin bir arkadas yardim edebilirmi acaba Allah rizasi icin yoksa kafayi yemek uzereyim

Akar
18-05-2013, 13:39
Aradığınız şeylerin hepsi Joomla için yazılmış şeyler ve bu işler yardımla öyle "stabil" olmaz. Kendiniz yapmalısınız. Bulamadığınız eklentileri sorabilirsiniz. Easydiscuss ve benzeri tüm eklentileri dediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

us1905
18-05-2013, 14:31
Aradığınız şeylerin hepsi Joomla için yazılmış şeyler ve bu işler yardımla öyle "stabil" olmaz. Kendiniz yapmalısınız. Bulamadığınız eklentileri sorabilirsiniz. Easydiscuss ve benzeri tüm eklentileri dediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

yapamadigim seyleri yazdim zaten birde gerekli olanlari yazsaydiniz sizin icin cok basit ama benim icin cok zor su anda okudum arastirdim isin icinden ciksam zaten simdiye ayyina bile sokmustum

Akar
18-05-2013, 14:56
Yapamadığınız değil yapmayı bilmediğiniz bir şeyden bahsetmişsiniz; o da easydiscuss. Bu ücretli bir eklentidir ve özel frmlarımızda tartışılabilir. Ancak genel olarak şunu diyebilirim ki her bileşen gibi bu da menü öğesinden bir bağlantı ile kullanılabilir (zaten hepsi öyle kullanılıur, başka yolu yok). Diğer bahsettikleriniz yuvarlak şeyler. Eklenti dizinine girerek ilgili eklentileri incelemeniz gerekir. Zira bahsettiğiniz şekilde eklenti çok. Bunlardan birini ya da birkaçını seçer, takıldığınız yerleri sorarsınız. Sizin ki siteyi yapamayıp sormuş gibi olmuş, oysa yardım alabilmeniz için siteyi yaparken takıldığınız noktaları, bilemediğiniz ayarları falan sormanız gerekir; kastım buydu. Aksi durumda site için birinin yardım etmesi değil, komple yapması gerekir. Belki şimdi ifade edebilmişimdir.

us1905
18-05-2013, 15:05
en cok takildigim kategori olusturuyorum fakat bunlari sirali sekilde sol yada sag tarafinda kategoriler basligi altinda gosteremiyorum bu birinci sorunum.
ikincisi sitelerde goruyorum ortada 2 yada 3 sirali sekilde konular cikiyor bunlarin kimisi buyuk kimsi kucuk resimlerle yada bazilari belli kategorinin altinda birinin resmi buyuk kalan 2 yada 3 konunun resmi kucuk sekilde gorunuyor bunlar kafami cok bulandiriyor ve resimleri illa upload etmekmi gerekiyor link eklemek mumkun degilmidir

Akar
18-05-2013, 15:22
en cok takildigim kategori olusturuyorum fakat bunlari sirali sekilde sol yada sag tarafinda kategoriler basligi altinda gosteremiyorum bu birinci sorunum.
ikincisi sitelerde goruyorum ortada 2 yada 3 sirali sekilde konular cikiyor bunlarin kimisi buyuk kimsi kucuk resimlerle yada bazilari belli kategorinin altinda birinin resmi buyuk kalan 2 yada 3 konunun resmi kucuk sekilde gorunuyor bunlar kafami cok bulandiriyor ve resimleri illa upload etmekmi gerekiyor link eklemek mumkun degilmidirKategoriler için mesela Kategoriler isminde bir menü oluşturun, bu menü içinde her kategori için bir menü öğesi hazırlayın. Daha sonra bu menüyü (menü öğelerinden oluşan grubu) modül yöneticisinden Menü tipinde bir modül oluşturarak site içindeki modül pozisyonları arasında istediğiniz yerde gösterebilirsiniz.

Dğer bahsettiğiniz şey için Gavick News Pro GK5 modülünü kullanabilirsiniz.

Bnları bir kurcalayın, yine takıldığınız yerlerde sorarsınız. Her sorunuz için ayrı konu açmanız, bu soruların ve verilecek cevapların başkaları tarafından Google'da kolay bulunabilmesini sağlar. Dolayısıyla yönelttiğiniz bir soru, sadece soru olarak dahi çok kimseye faydalı olur.

us1905
18-05-2013, 16:34
Kategoriler için mesela Kategoriler isminde bir menü oluşturun, bu menü içinde her kategori için bir menü öğesi hazırlayın. Daha sonra bu menüyü (menü öğelerinden oluşan grubu) modül yöneticisinden Menü tipinde bir modül oluşturarak site içindeki modül pozisyonları arasında istediğiniz yerde gösterebilirsiniz.

Dğer bahsettiğiniz şey için Gavick News Pro GK5 modülünü kullanabilirsiniz.

Bnları bir kurcalayın, yine takıldığınız yerlerde sorarsınız. Her sorunuz için ayrı konu açmanız, bu soruların ve verilecek cevapların başkaları tarafından Google'da kolay bulunabilmesini sağlar. Dolayısıyla yönelttiğiniz bir soru, sadece soru olarak dahi çok kimseye faydalı olur.

Sizin icin kategori olusturmak bahsettikleriniz cok kolay belki ama ben panele girince oyle kaliyorum yanlis anlamayin ama cidden bilmeyen isin icinden cikamiyor bir iki yerinden yakalasam gerisi gelecek ama cikamadim isin icinden

Akar
18-05-2013, 16:57
Sizin icin kategori olusturmak bahsettikleriniz cok kolay belki ama ben panele girince oyle kaliyorum yanlis anlamayin ama cidden bilmeyen isin icinden cikamiyor bir iki yerinden yakalasam gerisi gelecek ama cikamadim isin icindenO zaman sizin Joomla ile magazin sitesi yapmaya değil, Joomla kullanmayı öğrenmeye ihtiyacınız var demektir. Henüz kategori ve menü oluşturmayı bilmiyorsanız Joomla ile blog dahi yapamazsınız. İşe tersten başlamışsınız diyebiliriz :)

Önce şurayı bir inceleyin:
Joomla! İlk Adım Dersleri - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-cms/joomla-ilk-adim)

Eksikler olabilir, sorarsınız.

us1905
18-05-2013, 17:14
BU sayfaya baktim aradigim cevap burda yok malesef,KAtegoru olusturuyorum ama ana sayfada sag tarafta cikaramiyorum.Boyle birsey soyleyeceginizide biliyordum ozaman siz birakin bu isleri gibisine,efendim 5-6 sene oncesine kadar websitelerle icli disliydim sonra biraktim simdi esimin istegiyle acmak istedim ama cikamadim isin icinden.cabuk kapan biriyim ama ordan oraya okadar aktarma yapiyorki bu sistem bogulup gidiyorsun turkiyede olsam yine bulacagim bir yolunu ama malesef degilim,neyse kotu amaciniz olmadigini biliyorum yazdiklarinizda ama 2 ayin gerginligi var ustumde.sunu yap vs demek bilene cok kolay :)

Akar
18-05-2013, 17:28
BU sayfaya baktim aradigim cevap burda yok malesef,KAtegoru olusturuyorum ama ana sayfada sag tarafta cikaramiyorum.Boyle birsey soyleyeceginizide biliyordum ozaman siz birakin bu isleri gibisine,efendim 5-6 sene oncesine kadar websitelerle icli disliydim sonra biraktim simdi esimin istegiyle acmak istedim ama cikamadim isin icinden.cabuk kapan biriyim ama ordan oraya okadar aktarma yapiyorki bu sistem bogulup gidiyorsun turkiyede olsam yine bulacagim bir yolunu ama malesef degilim,neyse kotu amaciniz olmadigini biliyorum yazdiklarinizda ama 2 ayin gerginligi var ustumde.sunu yap vs demek bilene cok kolay :)Hayır, "siz bırakın bu işleri" ile uzaktan yakından alakalı bir şey demedim. Aslında benim dediğim açıktı, işe tersten başlamışsınız, doğru yönden başlayın. Sistem hakkında bilgi sahibi olmadan onunla bir proje hazırlayamazsınız. Önce sistem hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunun içinde başlangıç derslerine bakmanızı önerdim. Temal olarak sistemin çalışmasını öğrenmeniz lazım. Bu, size bu işi bırakın demek değil, bu işi öğrenin demek.

Bir menü modülü ile o kategorileri nasıl bir arada gösterebileceğinize yukarıda değinmiştim. Burada anlaşılmayan tarafı sorabilirsiniz mesela. Ha, ille de bunu resimli bir anlatım ile anlatmam gerekiyorsa, ona şu anda vaktim yok. Ama takıldığınız yerleri cevaplamaya çalışabilirim.

Bilmiyorum şu an daha açıklayıcı oldu mu?

us1905
19-05-2013, 00:40
hic bu ise tam olarak girmeden sormak istiyorm,joomlanin site kalabaliklastiginda kastigi dogrumudur

angelaus
19-05-2013, 15:44
hayır doğru değil.

içerik gösterimlerinizi doğru optimize ederseniz kasmaz. (bir sayfada 100 içerik listelemek ile 10 içerik listelemek gibi )

us1905
19-05-2013, 20:42
Baslamadan biraktim joomlaji destek yayginligi ve seo olarak daha iyi gibi geldi zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim