PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modüldeki Read More yazısını Türkçeleştirme..

hugeboss
13-01-2012, 16:56
Merhabalar arkadaşlar..

Zt Headline Modülünü kurdum fakat ana sayfadaki menülere yönlendirmek için read mode yazısı mevcut ve bunu türkçeleştirmek istiyorum..

hem ana dizindeki language klasörünü hemde admin dizininde ki language klasörünü allak bullak ettim. Ana dizinde ki language klasöründe ki en-GB klasöründe "en-GB.mod_zt_headline.ini" dosyasında bir kaç yeri değiştirdim aşşağıda ki gibi ;

DEVAMINI OKU = Devamını Oku <<< burda daha önce READ MORE yazıyordu bu şekilde değiştirdim
ERROR=Not Data
DETAIL = Detail
NEXT=Next
PRE=Pre

burayı değiştirmeme rağmen halen modülde READ MORE yazısı gözüküyor..

bunun haricinde aklıma birde modules klasöründen mdülün dosyalarını bulup değiştirmek geliyor başkada birşey gelmiyor ama o klasörü fazla karıştırmak istemiyorum.. Bilgisi olan arkadaşlar varsa önce onların bilgisine başvurmak istiyorum..

Şimdiden yardımcı olucak arkadaşlara teşekkür ediyorum..

Akar
13-01-2012, 17:00
Dil dosyasını normalde Türkçe dil dosyası olarak kaydederek Türkçe dil dizinine gönderebilirsiniz. Ancak neticede İngilizce dil dosyası varsayılan olduğu için oradaki değişikliği görmesi lazım. Görmüyorsa bir hatası vardır ve dediğiniz gibi modül dosyasından düzeltme ya da doğrudan orada düzenleme yapmak gerekir. Siz aslında iş çözmüşsünüz. Modülü düzenleme konusunda sıkıntı olursa yardımcı olmaya çalışalım.

hugeboss
13-01-2012, 17:17
Dil dosyasını normalde Türkçe dil dosyası olarak kaydederek Türkçe dil dizinine gönderebilirsiniz. Ancak neticede İngilizce dil dosyası varsayılan olduğu için oradaki değişikliği görmesi lazım. Görmüyorsa bir hatası vardır ve dediğiniz gibi modül dosyasından düzeltme ya da doğrudan orada düzenleme yapmak gerekir. Siz aslında iş çözmüşsünüz. Modülü düzenleme konusunda sıkıntı olursa yardımcı olmaya çalışalım.

Merhabalar Akar hocam sizi tekrardan görmek çok güzel. "Siz aslında iş çözmüşsünüz." bu cümleyi sizden duymak benim için çok sevindirici. daha şunun şurasında bir kaç aydır joomla ile haşır neşirim, kafaya taktım çözmeye çalışıyorum :)

Modül klasöründe ki bütün dosyları tek tek, satı satır inceledim ama tam olarak neresini türkçeleşticidem anlıyamadım..

Altta ki linkte modül klasürünü zipleyip koydum bakıp neresini değiştirmem gerektiğini sölüyebilirseniz çok sevinirim hocam...

Silinmiştir.

sitenin eklenti kısmına yüklemeye çalıştım ama yüklmedi bi türlü..

mhusty
13-01-2012, 17:21
DEVAMINI OKU = Devamını Oku <<< burda daha önce READ MORE yazıyordu bu şekilde değiştirdim
r

Burdaki solda yazan DEVAMINI OKU = şeklindeki yeri değiştirmiceksiniz orası READ MORE diye kalacak sadece eşittirden sonraki değişecek çünkü eşittirden önceki READ MORE yazan yer php dosyasındaki değişken olduğu için haliyle ordaki yazııyıda değiştirince dil dosyasını okumayacak ve varsayılan olan yazıyı yani değişkeni gösterecektir .. Kısacası

Read more = Devamını oku

Şeklinde olacaktır...

Akar
13-01-2012, 17:24
Burdaki solda yazan DEVAMINI OKU = şeklindeki yeri değiştirmiceksiniz orası READ MORE diye kalacak sadece eşittirden sonraki değişecek çünkü eşittirden önceki READ MORE yazan yer php dosyasındaki değişken olduğu için haliyle ordaki yazııyıda değiştirince dil dosyasını okumayacak ve varsayılan olan yazıyı yani değişkeni gösterecektir .. Kısacası

Read more = Devamını oku

Şeklinde olacaktır...Acelden farketmemişim, helal olsun :) Tebrik ederim Mustafa, nasılsa Akar cevap vermiş diye dikkatsizlik etmemişsin.

Merhabalar Akar hocam sizi tekrardan görmek çok güzel. "Siz aslında iş çözmüşsünüz." bu cümleyi sizden duymak benim için çok sevindirici. daha şunun şurasında bir kaç aydır joomla ile haşır neşirim, kafaya taktım çözmeye çalışıyorum :)

Modül klasöründe ki bütün dosyları tek tek, satı satır inceledim ama tam olarak neresini türkçeleşticidem anlıyamadım..

Altta ki linkte modül klasürünü zipleyip koydum bakıp neresini değiştirmem gerektiğini sölüyebilirseniz çok sevinirim hocam...

Silinmiştir.

sitenin eklenti kısmına yüklemeye çalıştım ama yüklmedi bi türlü..Eyvallah hugoboss :) Bakmama gerek kalmadı sanırım. Mustafa gözümüzden kaçan yeri yakalamış.

hugeboss
13-01-2012, 17:28
Yok hocam gene değişen birşey olmadı :( halen Read More yazıyor

mhusty
13-01-2012, 17:28
Acelden farketmemişim, helal olsun :) Tebrik ederim Mustafa, nasılsa Akar cevap vermiş diye dikkatsizlik etmemişsin.

Farketmediğinin farkındayım abi çünkü o kadar iş arasında birde forumda bilgi paylaşımı yapılırken böyle şeyler olması çok normal =) Ben her konuyu çözülmüş olsa bile okuyorum belki bilmediğim bir şeyler olurda öğrenirim diye...

mhusty
13-01-2012, 17:30
Yok hocam gene değişen birşey olmadı :( halen Read More yazıyor

Eski dil dosyasını yani saf halindeki dil dosyasını tekrar language/en-GB içine atın ve daha sonra read more'nin yanındaki yazıyı değiştiriin çünkü değişkenin ne olduğu bilemiyoruz .. Birde dikkat edin language/tr-TR içinde bu modüle ait dil dosyası olmasın..

hugeboss
13-01-2012, 17:36
yok hocam baktım tr klasöründe modüle ait bir dil dosyası yok. şimdi sizin dediğinizi deniycem birde modül dosyalarını inclerken birşey dikkatimi çekti. modül klasörünün içerisinde şöle bir dosya var "mod_zt_headline.xml" bunun içerisinde 170. satırda başlayıp 173. satırda biten bir kod var ordaki read more yazılarını değişsem acaba bir değişiklik olurmu aşşağıya yazıyorum koduda

<field name="sello2_readmore" type="radio" default="1" label="Read more" description="Show readmore">
<option value="0">No</option>
<option value="1">Yes</option>
</field>

mhusty
13-01-2012, 17:43
yok hocam baktım tr klasöründe modüle ait bir dil dosyası yok. şimdi sizin dediğinizi deniycem birde modül dosyalarını inclerken birşey dikkatimi çekti. modül klasörünün içerisinde şöle bir dosya var "mod_zt_headline.xml" bunun içerisinde 170. satırda başlayıp 173. satırda biten bir kod var ordaki read more yazılarını değişsem acaba bir değişiklik olurmu aşşağıya yazıyorum koduda

<field name="sello2_readmore" type="radio" default="1" label="Read more" description="Show readmore">
<option value="0">No</option>
<option value="1">Yes</option>
</field>

Sanmıyorum burdaki XML dosya tema ayarlarındaki görünüm ve işlevler için kullanıyor siz benim dediğim şekillde yapın olacaktır diye düşünüyorum...

hugeboss
13-01-2012, 17:45
yok hocam dediğinizi de denedim ama gene olmadı..

mhusty
13-01-2012, 17:58
yok hocam dediğinizi de denedim ama gene olmadı..

eklediğiniz modülde türkçe dil dosyası yok siz direk galiba modules içindeki dosyayı atmışsınız...Modülün kendisiini direk atarsanız bakıp size bilgi verebilriim

hugeboss
13-01-2012, 18:54
Hocam kusra bakmayın biraz geç cevap verdim..

Dediğiniz giib ben kurulu olan dosyayı attım sadece oraya, zaten TR Dil dosyası orjinalinde de yoktur hocam.

Silinmiştir. <<< modülün kurulum dosyası bu hocam..

Bu arada az evvel bahsettiğim modül klasörü içerisinde ki "mod_zt_headline.xml" dosyasını açıp içerisinde Read More geçen yerleri Devamını Oku yazısı ile değiştirdim deneme amaçlı. Toplam 6 satırda geçiyodu hepsini değiştirdim label="Devamını Oku" label yazısı karşısındakileri tamamen değiştirdim ve sonuç

http://img831.imageshack.us/img831/8199/balksz1fg.jpg

Burası modülün yönetim panelinde ki hali alttan ikinci yerde değişmeden önce Read More yazıyordu değiştikten sonra Devamını Oku oldu ama sitede ki görünümde bir değişiklik olmadı..

Ümit
13-01-2012, 20:01
ZT Headline yapımcısı tarafından ücretli kullanıma sunulmuş bir eklenti olduğundan bu alandan destek alamazsınız. Warez kullanımı asgari düzeye indirmek ve ücretli eklenti ve temaların bu yolla kullanılmasına engel olmak amacıyla oluşturduğumuz Joomla Özel Üye Forumları (http://forum.joomla.gen.tr/50-joomla-ozel-uye-forumlari/) bölümünü kullanmanız halinde destek verilecektir.

Akar
13-01-2012, 21:03
Ücretli eklentilerde dikkat :) Bn farketmemişim...başta da atladığım yeri vardı, bugün biraz dalgınlığım var demekki.