PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ " İçerik Sayacı: " nın bulunduğu yeri değiştirme?

Osman Erdi
14-01-2012, 00:35
Merhaba arkadaşlar tekrar bir tema düzenleme sorusu ile karşınızdayım , madem joomlaya başladım tema editlemeyi az çok öğrenmeden asla olmaz , wp kullanırken zaten temayı hep kodlar ile oynayarak ayarlıyordum saolsun joomla beni bu dertten kurdardı ancak buna rağmen bazı görünümleri tekrardan düzenlemek istiyorum , aşağıdaki resim örneğine göz attığınızda yapmak istediğimi anlayacaksınız;

(http://imageshack.us/photo/my-images/607/editjoomla.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Bunun gibi bir çok yeri belki zamanı geldiğinde veya aklım takıldığında değiştirmek isteyebilirim ancak bu her defasında soru soracağım anlamına gelmiyor emrak etmeyin , bunu eğer öğrenebilirsem diğerinide fazla zaman geçmeden öğrenebileceğime inanıyorum , şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum .

Akar
14-01-2012, 03:14
Düzenleme yapılacak dosya components/com_content/views/categories/tmpl/default_items.php ancak bu dosya olduğu yerde değil, kopyalanacağı templates/sizintemanız/html/com_content/categories/ altında düzenlenecek. Şu anda gözümden uyku akıyor, siz kurcalayın. Ben gündüz yeniden bakarım konuya. Çözememiş olursanız detaylı değinirim.

Osman Erdi
14-01-2012, 04:15
Tamam usta ben kurcalıyorum çok saol ilgilendiğin için , yarın haber edicem

Şuan bakıyorum ve buldum
<dd><?php echo $item->numitems; ?></dd> bu mesela içerik sayacının sayısını veriyor :D

İşlem tamamdır hocam eyvallah ,

<span class="item-title"><a href="<?php echo JRoute::_(ContentHelperRoute::getCategoryRoute($it em->id));?>">
<?php echo $this->escape($item->title); ?></a>
</span>

bu yukarıdaki kod kategori başlığını gösteriyor , bu kodun altına aşağıdaki hafif düzenlenmiş kodu ekleyip language dosyalarından türkçe yazıyı sildiğimizde istediğim olmuş oldu

<?php if ($this->params->get('show_cat_num_articles_cat') == 1) :?>
<dl class="article-count"><dt>
<?php echo JText::_('COM_CONTENT_NUM_ITEMS'); ?></dt>
<dd>Bu kategoride toplam <?php echo $item->numitems; ?> adet ileti bulunuyor</dd>
</dl>
<?php endif; ?>

Herşey için teşekkürler şuan için çok iyi gidiyor joomla maceram sanırım ömür boyu hiç bırakamayacağım bir sistem olacak :)

M.Enes AYDÜZ
14-01-2012, 12:21
Doğru işlem yapmışsınız. Tebrikler

Yalnız bu işlemi hangi dosyada yaptınız? Eğer components/com_content/views/categories/tmpl/default_items.php burada yapmışsanız, ilk güncellemede bu değişikliğiniz eskiye dönecek.

Dönmesini istemiyorsanız oradaki dosyayı kopyalayıp templates/sizintemanız/html/com_content/categories/ buraya yapıştırmanız ve değişikliği burada yapmanız gerekiyor.

Ayrıca tema isminizin kurulumla gelen standart joomla temalarından farklı olması lazım. (Mesela: Atomic teması üzerinde değişiklik yapıyorsanız, güncelleme sonrası temanız standarda dönecektir.)

Akar
14-01-2012, 13:11
Tamam usta ben kurcalıyorum çok saol ilgilendiğin için , yarın haber edicem

Şuan bakıyorum ve buldum
<dd><?php echo $item->numitems; ?></dd> bu mesela içerik sayacının sayısını veriyor :D

İşlem tamamdır hocam eyvallah ,

<span class="item-title"><a rel="nofollow" href="<?php echo JRoute::_(ContentHelperRoute::getCategoryRoute($it em->id));?>">
<?php echo $this->escape($item->title); ?></a>
</span>

bu yukarıdaki kod kategori başlığını gösteriyor , bu kodun altına aşağıdaki hafif düzenlenmiş kodu ekleyip language dosyalarından türkçe yazıyı sildiğimizde istediğim olmuş oldu

<?php if ($this->params->get('show_cat_num_articles_cat') == 1) :?>
<dl class="article-count"><dt>
<?php echo JText::_('COM_CONTENT_NUM_ITEMS'); ?></dt>
<dd>Bu kategoride toplam <?php echo $item->numitems; ?> adet ileti bulunuyor</dd>
</dl>
<?php endif; ?>

Herşey için teşekkürler şuan için çok iyi gidiyor joomla maceram sanırım ömür boyu hiç bırakamayacağım bir sistem olacak :)Helal olsun, tebrikler.

Osman Erdi
14-01-2012, 20:18
Doğru işlem yapmışsınız. Tebrikler

Yalnız bu işlemi hangi dosyada yaptınız? Eğer components/com_content/views/categories/tmpl/default_items.php burada yapmışsanız, ilk güncellemede bu değişikliğiniz eskiye dönecek.

Dönmesini istemiyorsanız oradaki dosyayı kopyalayıp templates/sizintemanız/html/com_content/categories/ buraya yapıştırmanız ve değişikliği burada yapmanız gerekiyor.

Ayrıca tema isminizin kurulumla gelen standart joomla temalarından farklı olması lazım. (Mesela: Atomic teması üzerinde değişiklik yapıyorsanız, güncelleme sonrası temanız standarda dönecektir.)

Evet haklısınız bu yüzden ben direk kendi yüklediğim temanın (templates/sizintemanız/html/com_content/categories/ ) default_items.php dosyasını değiştirdim ... İlginiz için cok teşekkür ederim . hayırlı günler herkese :)