PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerekli Optimizasyonlar

MuratKONDAK
14-01-2012, 09:39
Sitemdeki Yavaşlık ile ilgili firmaya mesaj attım ve bana böyle bir dönüş yaptılar gerekli optimasyon derken nasıl bir optimasyondan bahsettiler acaba bu konu ile bir bilgisi olan varmı acaba

Sitenizde gerekli optimizasyonları yaparsanız sorununuz çözülmüş olacaktır. Aşağıdaki linkten gerekli incelemeyi yapabilirsiniz.

WebPagetest Comparison Test Result - : Page Speed Se...sirlaralemi.com : (http://www.webpagetest.org/result/120112_P3_78686534cb446c39c102f10193476340/)

Konu ile ilgili yetkin bir yazılımcıdan destek almanızı öneririz.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Akar
14-01-2012, 13:17
Daha evvel var mıydı bu sorun yoksa yeni firmada mı optimizasyon ihtiyacı doğdu? Çünkü böyle bir sorununuz yoktu bildiğim. Bu sorunun cevabına göre aslında asıl cevabı vermiş olacaksınız.

M.Enes AYDÜZ
14-01-2012, 15:00
Sitenizin hızını farklı bir yerlerden de ölçtüm, herhangi bir sorun gözükmüyor. Bahsettiğiniz site muhtemelen kafasına göre bir rapor sunuyor.

Tabi her site için yapılacak optimizasyonların olmasıda normal. Mesela png resimlerinizin boyutlarını biraz daha küçültmeye çalışabilir yada tüm resimleri tek bir grafik üzerinden sağlayabilir, css dosyalarınızı sıkıştırabilir, kodlarınızın işleyişinde sorun olup olmadığı kontrol edebilirsiniz. Fakat şu haliyle sitenizde ACİL OPTİMİZASYON İSTEYEN BİR DURUM YOK gibi görünüyor. Yavaşlık hissediyorsanız, anlık olarak yaşanan sunucu kaynaklı yavaşlamalar olabilir

170

MuratKONDAK
14-01-2012, 15:16
enes bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim şu an dediğiniz gibi hızı iyi bir sorun yok demekki sunucu ile alakalı bir sorun

Akar
14-01-2012, 17:01
Demek istediğim de buydu :) Düne kadar sorunu olmayan bir sitenin bugün acil optimizasyon gereksinimi olması pek normal değil. Sunucu taraflı olması kuvvetle muhtemel.

ingöğretmeni
23-01-2012, 12:19
Sunucuların hepsi aynı olmasa da hemen işin içinden çıkmak için topu kullanıcıya atıveriyorlar.