PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Site adres satırında "jupgrade" sorunu

bolluk
28-06-2013, 05:55
web sitemi joomla 1.5.25 ten 2.5.6 jupgrade yaptım. bir sorun yaşamadım. Ancak sitenin adresi satırı aşağıdaki gibi oluştu www.xxxxxx.net/jupgrade şeklinde. Bir yerde hata mı yaptım yoksa. Şimdiden teşekkürler.

ucarwebnet
28-06-2013, 13:38
hayır herhangi bir sorun yok yükseltmede otomatik klasör oluşturuyor.

ana dizine gir public/html klasöründeki eski dosyaları sil yada eski diye bir klasör oluştur ondan sonra jupgrade klasöründeki dosyaları ana dizine yani public/html klasörüne taşı bu kadar.

bolluk
28-06-2013, 21:28
hayır herhangi bir sorun yok yükseltmede otomatik klasör oluşturuyor.

ana dizine gir public/html klasöründeki eski dosyaları sil yada eski diye bir klasör oluştur ondan sonra jupgrade klasöründeki dosyaları ana dizine yani public/html klasörüne taşı bu kadar.

Teşekkürler "ucarwebnet" cevabınız makbule geçti.

ucarwebnet
28-06-2013, 22:58
Teşekkürler "ucarwebnet" cevabınız makbule geçti.

Rica ederim sorun çözülmüşya mutlu oldum iyi çalışmalar.

bolluk
04-07-2013, 03:31
Değerli arkadaşlarım;
İzninizle bir iki sorum olacak.
Önce kısa bir açıklama yapayım. Üzerinde çalıştığım site Ömerbey - Uzunköprü (http://www.omerbey.net/jupgrade) responsiv vertex tema kullanıyorum. tema ayarlarından üst menü seçiliyken menulerde bir sorun yoktu. Ama mobil cihazlarda menülerin görünmesi için Anamenü'yi temadan seçmem gerekliydi. o zaman da "New Private Message" diye bir ek menü adreslerine ekleniyor ve

1.Arama Motoru Dostu Bağlantılar -> Açık iken 404 hatası veriyor.
2.Arama Motoru Dostu Bağlantılar -> Kapalı iken düzeliyor. Ama bildiğiniz gibi uzun bir adres.
3.joomla 1.5 kullanırken "Arama Motoru Dostu bağlantıları kullanbilmek için ".htaccess" dosyası oluşturuyorduk.
4.joomla 2.5'ta ".htaccess" dosyası kullanılmıyor mu?
5.Bu konunun bir çözümü varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

AcoustiC
04-07-2013, 08:58
1. şıkkı kullanmak istiyorsanız, Ana Dizindeki htacess.txt ve web.config.txt dosyalarının adını ".htacess" ve "web.config" olarak değiştirin. Arama dostu urller aktif olacaktır.

Değerli arkadaşlarım;
İzninizle bir iki sorum olacak.
Önce kısa bir açıklama yapayım. Üzerinde çalıştığım site Ömerbey - Uzunköprü (http://www.omerbey.net/jupgrade) responsiv vertex tema kullanıyorum. tema ayarlarından üst menü seçiliyken menulerde bir sorun yoktu. Ama mobil cihazlarda menülerin görünmesi için Anamenü'yi temadan seçmem gerekliydi. o zaman da "New Private Message" diye bir ek menü adreslerine ekleniyor ve

1.Arama Motoru Dostu Bağlantılar -> Açık iken 404 hatası veriyor.
2.Arama Motoru Dostu Bağlantılar -> Kapalı iken düzeliyor. Ama bildiğiniz gibi uzun bir adres.
3.joomla 1.5 kullanırken "Arama Motoru Dostu bağlantıları kullanbilmek için ".htaccess" dosyası oluşturuyorduk.
4.joomla 2.5'ta ".htaccess" dosyası kullanılmıyor mu?
5.Bu konunun bir çözümü varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

bolluk
05-07-2013, 00:29
Dediklerinizi aynen yaptım ama adres satırı yine şu şekilde görünüyor. "http://www.omerbey.net/jupgrade/index.php/New%20Private%20Message/sulama"

Ve sayfada bu hatayı veriyor ;

404 - Kategori bulunamadı
YOU_MAY_NOT_BE_ABLE_TO_VISIT_THIS_PAGE_BECAUSE_OF:
AN_OUT_OF_DATE_BOOKMARK_FAVOURITE
A_SEARCH_ENGINE_THAT_HAS_AN_OUT_OF_DATE_LISTING_FO R_THIS_SITE
A_MIS_TYPED_ADDRESS
YOU_HAVE_NO_ACCESS_TO_THIS_PAGE
The requested resource was not found
An error has occurred while processing your request.
PLEASE_TRY_ONE_OF_THE_FOLLOWING_PAGES:
HOME_PAGE
IF_DIFFICULTIES_PERSIST__PLEASE_CONTACT_THE_SYSTEM _ADMINISTRATOR_OF_THIS_SITE
Kategori bulunamadı

AcoustiC
05-07-2013, 09:42
büyük ihtimalle yükseltme yaptıktan sonra menü ögesi balıklarınızda ve kategorilerinizde yeniden düzenleme yapmanız lazım menü ögesindeki linkeleri tek tek kontrol edin çakışan bir yer vardır yada farkında olmadığınız bir sistem ayarı ve ondan sonra seo özelliğini aktif ederek bir daha deneyin.

bolluk
07-07-2013, 05:38
Maalesef tüm denemelerime rağmen "Arama Motoru Dostu Bağlantılar"ı aktifleştirdiğimde adres satırında "New Private Message" hatasını alıyorum. haliyle sayfa bulunamıyor. Bu sorunla karşılaşan arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim. Saygılarımla.

Not: Ben joomlayı ne kadar öğrenebildiysem buradaki değerli arkadaşlarımdan öğrendim. Umarım yine yardımcı olurlar.

bolluk
11-07-2013, 23:48
Mrb. Arkadaşlar;

Link adreslerini sorununu AceSEF i yükleyerek çözdüm ama, sorunun sebebini öğrenemedim. Bilen bir arkadaşım açıklayabilirse memnun olurum.