PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Html Kod Sorunu

Mtax
28-06-2013, 19:03
Merhaba,
Joomla 3.1 de html kod eklemek istiyorum. Editörü kapatıyor kodu ekliyorum. Localhostta xampp ile sorunsuz çalışıyor. Ama kendi sitemde çalışmıyor. İkisinede aynı şekilde yükleme yapıyorum. Aynı joomla sürümü aynı tema. Sizce sorun nerden kaynaklı olabilir ?
eklemek istediğim kod :
<ul class="social-icons">
<li class="twitter"><a href="#"></a></li>
<li class="facebook"><a href="#"></a></li>
<li class="googleplus"><a href="#"></a></li>
<li class="vimeo"><a href="#"></a></li>
<li class="flickr"><a href="#"></a></li>
</ul>

Bu arada şimdi farkettim :) webte kodu kaydettikten sonra "twitter" normali ise "/twitter/" yapıyor.

Mtax
28-06-2013, 19:11
Bu arada editör kapalı , hatta text filteri bile denemek amaçlı hepsini kapattım.

horoz nuri
29-06-2013, 03:26
Sunucuda "magic quotes gpc" açık durumda (ON)... Bu tip hatalarla karşılaşmamak için bu fonksiyon kapalı olmalıdır (OFF). Hosting sağlayıcınızdan kapatmasını isteyiniz.

Mtax
29-06-2013, 03:59
Sunucuda "magic quotes gpc" açık durumda (ON)... Bu tip hatalarla karşılaşmamak için bu fonksiyon kapalı olmalıdır (OFF). Hosting sağlayıcınızdan kapatmasını isteyiniz.
Evet bende onu öğrendim. Ve bunu hosting firmasına yazdım. İlk güvenlik nediyle kapatamayız dediler :) Sonra bu çok kullanılan bi hizmet olduğu için kapatamayız dediler :) Ne diyelim bu da benim kısmetimmiş demek ki. Firmayla çalışanlar pek şikayetleri yoktu ama ...
Php 6 da kaldırılan ve her firmanın off yaptığı bi seçenek ile bu kadar uğraştığım kader olsa gerek.
Bu arada .htaccess dosyasına magic_quotes_gpc off eklenip sorun çözülebiliyor. Bunda dikkat etmeniz gereken kurulumu yeniden başlatmak.

İlgin ve yardımın için teşekkür ederim.

horoz nuri
29-06-2013, 15:38
magic_quotes_gpc açık olunca güvenli mi oluyormuş?
Madem güvenli oluyor neden PHP 6'da kaldırılıyor?
Müşteriyle ilgilenmeyen, güvenlikten haberi olmayan bir hosting firması.