PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Acil Erişim Sorunu

hkdumanli
09-07-2013, 19:08
Merhabalar,

Benim acil bir bilgiye ihtiyacım var yardımcı olursanız cok sevinirim. sitede 2 tane user ve admin olsun istiyorum. Ve bunlardan userlar sadece kendi notlarını gorsun baska hiç bişey goremesin ve admin ikisininkini birden gorsun istiyorum. bu joomlada hangi eklenti ile mumkundur? ve eklentiyi ekledikten sonra nasıl calıstırabilirim?

Tesekkurler

ucarwebnet
09-07-2013, 22:10
zaten sitede standart bir tane admin var yeni iki tane user yani üye olduğunda register bölümüne atanıyor yani sıradan üye-

ama dersinki yetkilendireceğim....

1. admin paneline gir

2. kullanıcı bölümünden kullanıcı yönetici

3. üyelerden herhangi birisini seç yetkilendir

4.Atanmış Kullanıcı Grupları

bu kadar. kolay gelsin

AcoustiC
10-07-2013, 09:39
Mevcut kullanıcı yöneticisi ile bu işi çözebilirsiniz, extradan bir bileşen veya modül e ihtiyacınız yoktur. Diğer arkadaşımın dediği gibi paneleden istediğin yetkiyi verebilirsin. Kullanıcı üye olduktan sonra sen onların izin ayarlarını değiştirebilirsin ve yetkilendirebilirsin.

hkdumanli
10-07-2013, 11:41
Hayır yani bunu gozlem için yapıyorum adminin bi onemi yok aslında sorun userlarda. User1 in sadece kendi dokumanını user2 nin sadece kendi dokumanını gormesi buyuk sorun cıkartıyor. erişim duzeylerinden atama yapıldıgında biri diğerinden illaki daha yuksekte oluyor ve 1 user için bu durumu saglarken digeri hem kendisininkini hem de diger userınkini gorme durumunda kalıyor. Eger aynı seviyede iki ayrı user olustursam bunların ikisi de her ikisini birden gorebiliyor.

Sonuc olarak istediğim ayrıma ulasamıyorum...

AcoustiC
10-07-2013, 11:47
Hayır yani bunu gozlem için yapıyorum adminin bi onemi yok aslında sorun userlarda. User1 in sadece kendi dokumanını user2 nin sadece kendi dokumanını gormesi buyuk sorun cıkartıyor. erişim duzeylerinden atama yapıldıgında biri diğerinden illaki daha yuksekte oluyor ve 1 user için bu durumu saglarken digeri hem kendisininkini hem de diger userınkini gorme durumunda kalıyor. Eger aynı seviyede iki ayrı user olustursam bunların ikisi de her ikisini birden gorebiliyor.

Sonuc olarak istediğim ayrıma ulasamıyorum...

Ne yapmaya çalıştığını tam olarak anlamış değilim ama kullanıcıların ikiside eşit ise her ikside aynı yetkiye sahip ise aynı şekilde erişime sahiptirler.
Daha detaylı bir anlatım yaparsan yardımcı olmak için fikirler verebilirim. Siten üzerinden değerlendirme yapmak için istersen site linkinide bi yazı ver beraber inceleyeylim.

hkdumanli
10-07-2013, 11:53
Oncelikle cok tesekkür ediyorum.

Şimdi şoyleki,

User1 User2 Admin
Note1 Note2 note1 and note2

User1 bir tane dokuman girişi yaptı. Ve sadece bunu gorsun istiyorum. User2nin dokumanını gorsun istemiyorum.
Aynı sey User2 için de gecerli olsun istiyorum. Yani bilgiler bire bir atansın istiyorum. Ama izin ve gizlilikle bu saglanmıyor.

AcoustiC
10-07-2013, 12:40
Bende kendi sitem üzerinden kullanıcılar arasında bunu deniyorum, ama admin paneline ulaşabilen herkes aynı yetki ile geliyor o yüzden özel bile seçilse kategori hiç bir şekilde diğer kullanıcılar kapanmıyor. Ama mutlaka çözümü vardır biraz daha bakalım...