PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçerik başındaki "Yazar:" kısmında değişiklik?

Alaca
11-07-2013, 00:12
Arkadaşlar bir soru-cevap sitesi kurdum. Burada içeriklerin başında "Yazar: Kullanıcı Adı" şeklinde ibareler var. Ordaki "Yazar" kelimesini "Soru soran:" olarak değiştirdim. Ama bu sefer soruyu cevaplayan adminin de başında "Soru soran:" çıkıyor.

Adminin başında "Yazar:", geriye kalan üyelerin içeriklerinde de "Soru soran:" şeklinde görünmesini nasıl sağlayabiliriz?

angelaus
11-07-2013, 00:38
bileşenin dil dosyalarından yada

siten.com /administrator/index.php?option=com_languages&view=overrides adresinden override ""üstünlük" sağlama şeklinde çeviri değiştirebilirsin

Alaca
11-07-2013, 10:30
Hocam dil dosyasından değişimi yapabilirim zaten. Ondan problem yok. Ama dil dosyasından "Yazar:" kelimesini "Soru soran" olarak değiştirince, soruları cevaplayan Adminin'de adının başından "Soru soran:" ibaresi çıkıyor. Diğer kullanıcılarda çıksın ama adminin başında onlardan farklı olarak "Yazar:" kelimesi çıksın. Bunu nasıl başarabiliriz?

angelaus
11-07-2013, 11:03
o zaman PHP kodda değişiklik lazım. tüm yazar kısmı için aynısı kullanılıyor.

siz bunu koddan ilk yazar kısmını elle değiştirmeniz lazım. hangi bileşenle yapıyorsunuz

Alaca
11-07-2013, 14:08
Hocam herhangi bir bileşen kullanmıyorum. 45 ve 42 ID numaralı adminler için o dediğiniz PHP kodunu nasıl uygulayabiliriz?

angelaus
11-07-2013, 14:12
site linki verirmisin.

Eğer her cevap bir makale ise yapacak bişey yok. bi bakalım sisteminize

Alaca
11-07-2013, 14:16
İmzamda var site. Halis ECE - Kişisel Web Sitesi - Halis ECE (http://www.halisece.com)

Her soru bir makale olmuş oluyor.

angelaus
11-07-2013, 14:23
ben burda soru ve cevap olayını göremedim / anlayamadım ??

Alaca
11-07-2013, 14:45
Hocam en üstteki soru gönder kısmından kullanıcılar içeriği gönderiyor ve admin tarafından da içerik düzenlemeden girilip, aynı içeriğin altına cevabı yazılıp yayına alınıyor.

Yani normal ziyaretçiler içerik göndermiş oluyor. Herhangi bir bileşen kullanımı yok.

angelaus
11-07-2013, 15:14
tamam bana bir link verirmisin hem soran hem cevaplayan kısmının olduğu

Alaca
11-07-2013, 19:11
Mesela aşağıdaki linkte Kamil rumuzlu kullanıcı soruyu göndermiş. Ve altına da admin tarafından aynı içeriğe cevabı girilmiş.

Bazı isimler neden fetha ile söylenir? - Halis ECE (http://www.halisece.com/sorulara-cevaplar/974-bazi-isimler-neden-fetha-ile-soylenir.html)

Burada "Gönderen: Kamil" yazıyor içerik başında.

Buradaki "Gönderen" yazısını "Soru soran" olarak değiştirince "Soru soran: Kamil" oluyor. Olmasını istediğim de bu zaten. Ama site sahibinin soru-cevap dışında kendi makalelerinin başında da "Soru soran: Admin" yazısı çıkıyor ve anlamsız oluyor dolayısıyla.

Kısaca adminin gönderdiği içeriklerin başında "Yazar: Admin" yazmasını ve diğer üyelerin gönderisinin başında da "Soru soran: Falanca kişi" şeklinde yazmasını sağlamak istiyorum.

angelaus
11-07-2013, 20:22
OK güzel şimdi bir yerlere ulaşıyoruz. joomla content ile bunu yapamazsın

Bu karşıklığı gidermek için Soru-Cevaplar için K2 kullanabilirsin.

Alaca
11-07-2013, 23:42
Hocam K2 bileşeninde uyum sağlayamadığım kısımlar mevcut. Oturmuş olan düzenle de bu tür bir sorun için oynamak istemiyorum. PHP kodlarına müdahale edilerek bir çözüm üretilebilir diye tahmin etmiştim.

angelaus
12-07-2013, 00:23
hayır başka yol üretilemez. joomla içerik bileşeni kategori bazlı tema desteklemiyor. Bu özellik K2 de var.