PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üç harfli kelimeyi aradığımda bulmuyor!

Alaca
16-07-2013, 18:31
Osmanlıca ve Arapça İsim Yazılışları (http://www.osmanlicaisimler.com) siteimde bazı içerikler üç harften müteşekkil. Mesela Ali veya Eda isimleri bir içerik başlığı olabiliyor. Ama sağ üstteki arama butonundan Ali diye arama yapınca bulamıyor içeriği. Dört harf ve üzeri kelimeleri arayıp buluyor sadece. Sorun ne olabilir? K2 kullanıyorum.

angelaus
16-07-2013, 21:30
internette şöyle bişey var

/JOOMAL_DIR/administrator/components/com_search/helpers/search.php

BUL
$searchword ) < 3

DEĞİŞTİR

$searchword ) < 2

Alaca
17-07-2013, 01:04
Hocam o dosya yolunda o satır tam olarak yok. Benzeri şu var:

if ($searchword && JString::strlen($searchword) < $lang->getLowerLimitSearchWord()) {
$searchword = '';
$restriction = true;
}

angelaus
17-07-2013, 01:07
benzer dosyalara bakın o dosyaları indirip 3 aratın mesela. biyerde olmalı diye düşünmekteyim.

mijosearch gibi bileşenler de faydalı olabilir denemek lazım

AcoustiC
17-07-2013, 13:08
Yukarıdaki adı geçen site de 3 harf ile arama yaptığım sorgularda varolan eşleşmelere sonuçlar bulunmuştur. Sıkıntınızı tam olarak anlayamadım...
Makale başlıklarının aramalarda çıkmaması arama sözcük mimumum değeri ile alakalı olacağını düşünmüyorum. Eğeki akıllı arama bileşenini kullanıyorsanız, bileşenin kayıtlarını yenilemeniz gerekmektedir.

Alaca
17-07-2013, 14:17
Yukarıdaki adı geçen site de 3 harf ile arama yaptığım sorgularda varolan eşleşmelere sonuçlar bulunmuştur. Sıkıntınızı tam olarak anlayamadım...
Makale başlıklarının aramalarda çıkmaması arama sözcük mimumum değeri ile alakalı olacağını düşünmüyorum. Eğeki akıllı arama bileşenini kullanıyorsanız, bileşenin kayıtlarını yenilemeniz gerekmektedir.

Hocam ben Eda ismini aradığımda çıkmıyor içerik başlığı olarak.

Bileşenin kayıtlarını yenilemek ne demek tam olarak?

AcoustiC
17-07-2013, 14:44
Akıllı arama bileşeni 2.5 serilerinde kullanılmaktadır. Akıllı arama bileşenine tıklayınız.

Endekslenmiş İçerik
İçerik Haritaları
Arama Süzgeçleri

Şeklinde bir ekran gelecektir. SAğ üstte Dizin diye bir yer göreceksiniz tıklaığınızda endexleniyor iaresi ekranda belirecektir. Daha sonra endexleme tamamlandı diye bir ekran gelecektir. Kapattıktan sonra ekranına endexlenmiş içerikleriniz oluşacaktır. aramalarınxa artık siteniz de ki tüm sorgular kullanılır olaaktır. Bunun içinde tabiki akıllı arama modülünü kullanmanız gerekmektedir.
Yine sağ üstte seçenekler kısmına tıklayarak aram bileşenin ayarlarını değiştirerek istediğiniz şekilde arama yaptırabilirsniz.

angelaus
17-07-2013, 16:33
dediğim gibi mijosearch deneyin birde

Alaca
18-07-2013, 01:08
Hocam bende görünen arama kutusu, temayla birlikte gelen bir arama kutusuymuş. Kaldıramıyorum veya yerinde akıllı arama modülü yayınlayamıyorum.

angelaus
18-07-2013, 01:17
olurmu canım öyle şey. illaki kalkar yani. koddan silinip yerine modül pos ekleyebilirsin

AcoustiC
18-07-2013, 10:34
Varolan klasik arama modülünü kapatarak, yerine akıllı arama modülünü aynı modül pozisyonunda yayınlayabilirsiniz.