PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : resimler görünmüyor lütfen yardımm.

BrKC
18-07-2013, 14:34
http://img855.imageshack.us/img855/3880/wtbv.jpg merhaba arkadaşlar kafayı yemek üzerim suanda bu ekteki hata neden olur? resimlerden hep böyle oluyor.

AcoustiC
18-07-2013, 15:34
İlk önce sitenizin ftp ana dizinine erişim yetkiniz bulnmaldır. Olduğunuz düşünerek anlatmaya çalışacağım;

1. olarak önce ftp ana dizininde joomlanın kurulu olduğu klasörün içerisine
php.ini adında bir dosya oluşturuyoruz.

2. olarak oluşturduğumuz php.ini dosyasının içerisine
magic_quotes_gpc = Off
magic_quotes_runtime = Off
magic_quotes_sybase = Off
extension=pdo.so
extension=pdo_mysql.so ekliyoruz ve kaydediyoruz.

3. olarak yine aynı dizindeki
.htacess dosyasını açarak içerisine
SetEnv PHPRC /home/..../public_html/php.ini satırını ekliyoruz ve kaydediyoruz.

Hepsi bu kadar.

BrKC
18-07-2013, 17:44
.htacess dosyasında nereye ekliyoruz o kodu? yaptım ama düzelmedi

AcoustiC
18-07-2013, 17:50
özür dilerim
4. ve en son adım olarak hazırlamış olduğunuz
php.ini dosyasının bir kopyasınıda administrator dizinine kopyalyınız.

BrKC
18-07-2013, 19:02
hepsini yaptım fakat herşey aynı değişen bişey yok. 5 kez joomlayı tekrar yükledim acaba ben bi yerde hata mı yapıyorum?

AcoustiC
20-07-2013, 10:03
Birde
.htacces dosyasının içerisinde bu kod satırı
php_flag magic_quotes_gpc off eklimidir? kontol edermisiniz? Eğer değilse ekleyerek bir daha denemenizi öneririm.

Genede sorununuz çözüme kavuşmadıysa hosting firmanıza izinlerin ile alakalı sıkıntınız dile getirin. Hayır siz hata yapmıyorsunuz joomlanın bu sürümü henüz beta test aşamalarından geçiyor ve sık sık güncelleme almaktadır. Bu bir sistemsel hatadır. Yani hosting de kapalı olması gereken ayarlar açık olduğu için sen dışarıdan kod ekleyerek soırununu çözmeye çalışıyorsun ama sanırım bir yerde kaçırdığın bir hata var onuda istersen beraber siteniz üzerinden çözebiliriz. Profilimden mesaj kısmından iletişime geçebilirsniz.