PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : site locolhost düzenleme

poyraz01
28-07-2013, 12:17
mrh arkadaşlar joomlada localde yaptığım siteyi google choreme,'da seçtiğim yeri öğeyi denetle deyip düzeltiğimi aynı şekilde kayıt ettirebilirmiyim bi bilginiz var mı?14041405

horoz nuri
30-07-2013, 12:45
Chrome üzerinden veya herhangi bir web tarayıcı (browser) üzerinden bu şekilde düzenleyip, kaydedemezsin. Eğer böyle bir şey olsaydı; siteni ziyaret eden herhangi bir kişi istediği değişikliği yapabilirdi. Her gelen kişi istediği gibi değişiklik yaparsa site, yol geçen hanı gibi olur.

Peki bu özellik ne işe yarar?
Sitede şöyle değişiklik yapsam nasıl görünür acaba diye düşünüyorsan bu şekilde yapıp bakabilirsin. İstediğin gibi olduysa sonra kalıcı değişikliği yaparsın. Sadece yazıları değil, css ile oynayarak görünümü de istediğin şekle getirmede yardımcı olur.

Bunun çok daha gelişmişi Firefox için kullanılan Firebug eklentisidir. Tavsiye ederim.

poyraz01
01-08-2013, 23:12
hocam onu nasıl yapabilirim yardımcı olma durumunuz var mı?

horoz nuri
02-08-2013, 00:46
hocam onu nasıl yapabilirim yardımcı olma durumunuz var mı?
Firebug kullanımını öğrenirseniz Joomla temaları editlemenizde ve diğer tür sitelerin görünümünü düzenlemenizde yardımcı olur. Tek başına Firebug kullanarak olmuyor ama çok yardımı oluyor.

Ben kullanımını çok iyi bilmiyorum. Bir iki numara öğrendim onunla işimi hallediyorum. Google'da "Firefox Firebug kullanımı" diye aratın resimli anlatımlar var, ayrıca Youtube'da kullanımını anlatan videolar var.