PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : site açamıyorum

Mehmet77
11-08-2013, 10:37
ben yeniyim arkadaslar lütfen yardım edin nasıl site açabilirim?

Mehmet77
11-08-2013, 11:04
lütfen cevap verin,!!!

efsane86
11-08-2013, 11:05
hiçbir bilgin yoksa : ilk önce site açmak için domain ( alan adı ) ve hosting ( server ) satın alacaksın sonra web bilgin varsa kuruluma

başlayacaksın yoksa önce web tasarım kursuna gideceksin yaklaşık 3 aylık ücretsiz kurslar var sadece dosya masrafı 10 - 15 lirayı bulan

ismek kursları evine yakın bir ismek kursuna yazılabilirsin ben o kursa gitmiştim çok faydasını gördüm sonrasında yazılım kursuna

gideceksin paralı ( php - asp - joomla ) ismek okullar açıldığında açılıyor okullar kapandığında kapanıyor okullara bağlı sistemlerde

çalışıyorlar grup saatleri var sabah öğlen akşam saatleri haftalık olanlarıda var kendini bu saatlere göre ayarlayabilirsin

bilgin varsa : önce sağlam bir firmadan alan adı ve hosting satın alacaksın sonra linux hostinge kullanacağın sistem ne ise ( php - asp - joomla ) siteni bitirip kuracaksın

hosting firmaları : natro - isimtescil - dahanet - doruknet - türk ticaret - sadecehosting - turhost bunlar aklıma gelenler bunlar

dışındakiler pek duyulmayanları tercih etme ben ( natro ) kullanıyorum memnunum 5 yıldır kullanıyorum hem windows hem linux serverları

var kurumsal planı kullanıyorum destekleri harika hemen dönüş yapıyorlar joomla çok rahat bir şekilde sorunsuz çalışıyor bazen aksamalar

oluyor normal diğer hosting firmalarındada bu tarz şeyler yaşanıyor hepsi dört dörtlük değil bunu unutmayın natroda ayrıca kurumsal

pakette 1 hostinde 2 adet site barındırabiliyorsunuz kurumsal pro paketinde ise bir hostinge 10 tane site barındırabiliyorsunuz şöyle

örnek verim elinizde 2 site var ayrı bunlar için normalde 2 adet hosting alınması lazım ayrı ayrı natro bunun için bir hostinde 2 tane

barındırma imkanı veriyor aynı şey 10 site içinde geçerli yinede araştırma yapın hangisi sizi mutlu edicekse onu tercih edin ben natro

derim son tercih sizindir .

Not : hosting firmalarının reklamını yapmıyorum sadece sorulan soruya uygun cevap verdim hepsi bu sonuçta tercihi son kullanıcı yapar .

AcoustiC
11-08-2013, 11:31
hiçbir bilgin yoksa : ilk önce site açmak için domain ( alan adı ) ve hosting ( server ) satın alacaksın sonra web bilgin varsa kuruluma

başlayacaksın yoksa önce web tasarım kursuna gideceksin yaklaşık 3 aylık ücretsiz kurslar var sadece dosya masrafı 10 - 15 lirayı bulan

ismek kursları evine yakın bir ismek kursuna yazılabilirsin ben o kursa gitmiştim çok faydasını gördüm sonrasında yazılım kursuna

gideceksin paralı ( php - asp - joomla ) ismek okullar açıldığında açılıyor okullar kapandığında kapanıyor okullara bağlı sistemlerde

çalışıyorlar grup saatleri var sabah öğlen akşam saatleri haftalık olanlarıda var kendini bu saatlere göre ayarlayabilirsin

bilgin varsa : önce sağlam bir firmadan alan adı ve hosting satın alacaksın sonra linux hostinge kullanacağın sistem ne ise ( php - asp - joomla ) siteni bitirip kuracaksın

hosting firmaları : natro - isimtescil - dahanet - doruknet - türk ticaret - sadecehosting - turhost bunlar aklıma gelenler bunlar

dışındakiler pek duyulmayanları tercih etme ben ( natro ) kullanıyorum memnunum 5 yıldır kullanıyorum hem windows hem linux serverları

var kurumsal planı kullanıyorum destekleri harika hemen dönüş yapıyorlar joomla çok rahat bir şekilde sorunsuz çalışıyor bazen aksamalar

oluyor normal diğer hosting firmalarındada bu tarz şeyler yaşanıyor hepsi dört dörtlük değil bunu unutmayın natroda ayrıca kurumsal

pakette 1 hostinde 2 adet site barındırabiliyorsunuz kurumsal pro paketinde ise bir hostinge 10 tane site barındırabiliyorsunuz şöyle

örnek verim elinizde 2 site var ayrı bunlar için normalde 2 adet hosting alınması lazım ayrı ayrı natro bunun için bir hostinde 2 tane

barındırma imkanı veriyor aynı şey 10 site içinde geçerli yinede araştırma yapın hangisi sizi mutlu edicekse onu tercih edin ben natro

derim son tercih sizindir .

Not : hosting firmalarının reklamını yapmıyorum sadece sorulan soruya uygun cevap verdim hepsi bu sonuçta tercihi son kullanıcı yapar .

Arkdaşımın dediği gibi bir çok işlevden sonra ancak site kurabilirsiniz, yukarıda yazılanların tümünü uygulaya bilmek için ise en azından fikir sahibi olmak lazım site açalım demekle site açılmaz, vede hemen bir site açayım da benim kullanıcım veya tüm herşeyim olsun matığında da site kurulmaz.

Sormak istediklerinizi sırasıyla yazarak daha çabuk cevaplar alabilirsniz. Benim size nacizane tavsiyem ilk olarak alan adını belirlemelisiniz ve daha sonrasında da bir hosting almalısınız. Tercihim her zaman "turhost" olmuştur joomla ile hiç bir şekilde sorusuzdurlar vede hızlı irtibata geçip sorunuza cevap alabilirsiniz.

efsane86
11-08-2013, 11:58
AcoustiC : aynen sana katılıyorum zaten yakın bir örnek vermiş site kurmak ve yönetmek ve sonrası acayip vakit isteyen ve devamlılık

getiren bir oalydır ve ucu bucağı yoktur devamlı yeni birşeyler çıkar takip edilmesi lazım kısaca örnek verim bir tünele girersiniz aracınızla

çıkış görünür ışık olarak ama web öyle değil ne yazıkki çıkış yok devamlı ileriye doğru yol alıyorsunuz kısaca sonsuz döngü diyebiliriz .

Mehmet77
11-08-2013, 23:19
ama satın alma yoktu amcam iyi bir kullanıcı bedava yapıyor

Mehmet77
11-08-2013, 23:32
banada bedava olacağını söylemişti şu an kendisi site yapıyor ve hepsi bedava banada bu siteyi verdi burdan herseyi örenebilirsin dedi

Mehmet77
11-08-2013, 23:34
ayrıca wamp diye bir program yükledim o server olacakmış

angelaus
12-08-2013, 08:28
Joomla! CMS - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-cms)

buradan okuyarak başlayabilirsin

AcoustiC
12-08-2013, 08:41
ayrıca wamp diye bir program yükledim o server olacakmış

Sen local host sistemi ile bilgisayarında ancak wamp server ile çalışabilirsin. yani kendi için demo işler yapar ve burada denersin. Sistemli olarak site kurmak istersen gerçek sunucularda ve gerçek bir alan adı ile yapabilirsin.

efsane86
12-08-2013, 12:54
Sen local host sistemi ile bilgisayarında ancak wamp server ile çalışabilirsin. yani kendi için demo işler yapar ve burada denersin. Sistemli olarak site kurmak istersen gerçek sunucularda ve gerçek bir alan adı ile yapabilirsin.

aynen katılıyorum keşke baştan wamp deseydin yani sanal sunucu gerçek olmayan bende aynı cvb verirdim her neyse gerçek olacaksa

cepten para çıkacak yoksa wamptan olmaz wamp sadece demo olarak çalışma alanı olur hata vs gibi şeyleri gerçek sunucu üzerinde

görebilirsin tavsiyem odürki öğrendikten sonra pamuk eller cebe diyeceksin ve alan adı + hosting satın alacaksın

Mehmet77
12-08-2013, 14:34
önce wamp ı kurup baslayacağım sonra joomla ya geçip site açmaya calışacağım ondan sonra amcam bana satın alacakmış zaten dediğğiniz seyi..

sukruak
15-08-2013, 14:26
Çok ilginç bir o kadar da kapsamlı bir şey sormuşsun

forumu yalayıp yutman gerekir tamamen site açıp öğrenebilmen için.

Ayrıca localde kuracağın sitede eklentilerin de çalışmayabileceğini unutmaman gerek

Mehmet77
15-08-2013, 16:19
sitemi açtım makale modul gibi şeyleri amcam sayesinde örendim ama hala siteme güzel bir tema yapamadım nasıl yapabilirim acaba ?

angelaus
15-08-2013, 17:00
hazır satın alacaksın, yada free temelardan seçebilirsin

Mehmet77
15-08-2013, 22:13
ayrica siteme tema açmak istiyorum yardım edermisiniz

angelaus
15-08-2013, 23:12
Joomla! İlk Adım Dersleri - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-cms/joomla-ilk-adim)

burdaki anlatımlarda mevcut

onurkan
16-11-2013, 18:54
googlede bıraz arastırırsan orenırsın joomla site kurulumu ve hostıng ayarları verı tabanı ayarları domaın dns yonledırme gıbı bunları orenırsen sıte aca bılırısn ama ılk once alan adı ve hostıng alman lazım....