PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ manager yetkili kullanıcıya istediğim bir Bileşeni kullanma izni nasıl verilir?

turkiyem
19-08-2013, 00:42
herkese iyi akşamlar.

Yönetim panelindeki kullanıcı ekle bölümünden Manager yetkili kullanıcı ekledim.
Normalde sadece makale işlemleri yapıyor.
Ama ben bu kullanıcının bir de, benim belirlediğim bileşeni de yönetebilmesini istiyorum.

Daha açık örnek vermek gerekirse: AcyMailing isimli mail listesi modülünü yükledim. Bu modülü manager yetkisi verdiğim kullanıcı da kullansın istiyorum. Ama sadece bu modülü kullanabilsin. Manager yetkili kullanıcının diğer yapamadığı Temada ya da menülerde değişikliklerini yine yapamasın. Sadece 1 tane bileşen için yetkisi değişsin.

Bu sorunu nasıl halledebilirim? Teşekkürler.

Akar
19-08-2013, 02:32
Yeni bir üye grubu oluşturup bu üyeyi aynı zamanda o gruba da ekleyin. Daha sonra dilediğiniz bileşenin ana sayfasında seçenekler ekranından o yeni gruba düzenleme yetkisi verin.

turkiyem
19-08-2013, 13:00
Teşekkür ederim yardımınız için. O kadar bakındım. Görememişim yetki vermeyi. Bana manager yetkili kullanıcı yetiyor. Bileşene tıladığımda gelen ekranın üst köşedinde Options seçeneğinden Manager için yetkileri seçili yapınca halloldu.

Akar
19-08-2013, 13:52
Teşekkür ederim yardımınız için. O kadar bakındım. Görememişim yetki vermeyi. Bana manager yetkili kullanıcı yetiyor. Bileşene tıladığımda gelen ekranın üst köşedinde Options seçeneğinden Manager için yetkileri seçili yapınca halloldu.
Tabii bu manager grubundaki tüm kullanıcılara aynı yetkiyi vermiş olacağından, sadece belirli kişiler için ise yeni bir grup oluşturulmasında fayda olur. Kullanıcılar bu açıdan karışmayacaksa dğrudan manager grubu yetkilendirilebilir tabii.

Takyon
11-10-2013, 19:28
Herkese selamlar, AcyMailing modülünü kurdum benim istediğim, sadece mail box'a kayıt olanların bazı makale ve videoları görmesi konusunda yetkilendirmek istiyorum, joomlanın üyelik sistemindeki gibi ama joomla üyeliği pratik olmadığından böyle bir yola gittim ancak yaptığım denemelerde üye oluyor kişi ama hale yetkilenmediği için makaleleri göremiyor, neyi nasıl yapmam gerekiyor ? Arkadaşlar bilen varsa yardımcı olabilirseniz hayırlı işlere vesile olacak. Teşekkürler