PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : üyelik sistemi çalışmıyor..

bolkerix
19-08-2013, 11:20
Joomla sitemde;

yeni kullanıcı üye olup etkinleştirmesinide yapdıkdan sonra siteye girmek istediginde ;
(Super User harıcınde tüm gruplarda aynı hatayı veriyor)

" Sitenin özel alanına erişim hakkınız bulunmamaktadır. "

uyarısı alıyor ve siteye üye girişi yapamıyor ..

soruna yardımcı olabilecek arkadaş varsa ve izah ederse senirim.

Teşekkürler

garib07
19-08-2013, 13:38
Joomla sitemde;

yeni kullanıcı üye olup etkinleştirmesinide yapdıkdan sonra siteye girmek istediginde ;
(Super User harıcınde tüm gruplarda aynı hatayı veriyor)

" Sitenin özel alanına erişim hakkınız bulunmamaktadır. "

uyarısı alıyor ve siteye üye girişi yapamıyor ..

soruna yardımcı olabilecek arkadaş varsa ve izah ederse senirim.

Teşekkürler
Aynı hatayı bende almaya başladım. Daha önce öyle bir hata vermiyordu.

Akar
19-08-2013, 13:50
Sitenin üye erişim seviyelerinde sorun olup olmadığını kontrol etmek lazım. Genel yapılandırma içindeki izin seviyelerine girdiğinizde Public sekmesi dışındaki tüm sekmelerin Site Giriş yetkisi İzin Verildi şeklinde görünmeli.

garib07
19-08-2013, 16:07
Sitenin üye erişim seviyelerinde sorun olup olmadığını kontrol etmek lazım. Genel yapılandırma içindeki izin seviyelerine girdiğinizde Public sekmesi dışındaki tüm sekmelerin Site Giriş yetkisi İzin Verildi şeklinde görünmeli. İzin seviyelerini kontrolünü yaptım yetkilerde bir sorun yok. 1423

Akar
19-08-2013, 18:18
Tam olarak ne zaman sorun yaşamaya başladınız, bir güncelleme sonrası falan mı?

garib07
19-08-2013, 19:02
Herhangi bir güncelleme yapmadım. Bu sabah üyelerin uyarısı ile farkına vardım. Yeni bir kullanıcı oluşturduğumda "Kullanıcı kimlik bilgileri iyi görünmüyor..." diye uyarı veriyor ama kayıt için aktivasyon maili geliyor ve aktivasyon işlemini gerçekleştiriyor.1424

AcoustiC
20-08-2013, 09:50
Herhangi bir güncelleme yapmadım. Bu sabah üyelerin uyarısı ile farkına vardım. Yeni bir kullanıcı oluşturduğumda "Kullanıcı kimlik bilgileri iyi görünmüyor..." diye uyarı veriyor ama kayıt için aktivasyon maili geliyor ve aktivasyon işlemini gerçekleştiriyor.1424

Kullandığın bir farklı üye kayıt sistemi mi var?

garib07
20-08-2013, 13:42
cb kayıt sistemini kullanıyorum.

AcoustiC
20-08-2013, 15:03
cb kayıt sistemini kullanıyorum.

Cb ile alakalı bir sorun öncelikle pluginlerini ve özel ayarlarını kontrol etmek gerekir olmazsa tekrar cb yi eklenti kur kısmından güncel sürümünü yükleyiniz

garib07
20-08-2013, 19:36
Cb ile alakalı bir sorun öncelikle pluginlerini ve özel ayarlarını kontrol etmek gerekir olmazsa tekrar cb yi eklenti kur kısmından güncel sürümünü yükleyiniz Cb'nin ayarlarını kontrol ettim olmadı, sonra tekrar kurdum oda olmadı son olarak tüm eklentileriyle beraber kaldırdım yeniden kurup ayarladım ama nafile... Durup dururken meydan gelen bi hata anlayamadım. Son çare olarak geçen ay yedek almıştım onu yüklemeyi düşünüyorum.

AcoustiC
20-08-2013, 20:17
Cb'nin ayarlarını kontrol ettim olmadı, sonra tekrar kurdum oda olmadı son olarak tüm eklentileriyle beraber kaldırdım yeniden kurup ayarladım ama nafile... Durup dururken meydan gelen bi hata anlayamadım. Son çare olarak geçen ay yedek almıştım onu yüklemeyi düşünüyorum.

Joomla güncel sürümünü mü kullanıyorusunuz? Eğerki güncel sürüm değilse 2.5.14 sürümüne güncelleyerek denemenizi tavsiye edebilirim.

garib07
21-08-2013, 10:04
joomla son sürümünü kullanıyorum. Joomla dosyalarını mevcutlarının üzerine yazdırdım ama sorunum yine çözülmedi.

AcoustiC
21-08-2013, 14:29
joomla son sürümünü kullanıyorum. Joomla dosyalarını mevcutlarının üzerine yazdırdım ama sorunum yine çözülmedi.

Bir gariplik var ama iyice kapsamlı bir bakmak lazım cb karışık bir yapıya sahiptir cb içinden komple bir sistem kurulur. Bu sistem için de ya bir ek yada bir ayar gözden kaçmıştır ama sorun mail kısmında da alakalı olabilir hosting firmanızla görüştünüzü mü?

garib07
21-08-2013, 18:50
Mail gelmesin bi sorun yok. 2 Senedir düzgün bir şekilde çalışıyordu. Durup dururken oluşan bir hata. joomlanın son güncellemesinden başka hiç bir değişiklik yapmadım.

garib07
23-08-2013, 10:21
Sorunu son yedeği geri yükleyerek çözdüm.

AcoustiC
23-08-2013, 10:30
Sorunu son yedeği geri yükleyerek çözdüm.

Bu kalıcı bir çözümmüş gibi gelmedi bana nedeni ise gelecek herhangi bir güncelleme ile tekrar olma ihtimali var

garib07
23-08-2013, 16:45
Bu kalıcı bir çözümmüş gibi gelmedi bana nedeni ise gelecek herhangi bir güncelleme ile tekrar olma ihtimali var
hataları servis sağlayıcıma gönderdim. sunucu ayarlarını kontrol edip bana döneceklerini söylediler.

garib07
23-08-2013, 20:21
Yedeği yükledikten 5-6 saat sonra aynı hatayı vermeye başladı. Kesin çözüm değilmiş. joomla 2.5.14 sürümüne güncelledikten sonra oluşan bir hata. yeni sürümde cb üyelik sitemiyle bir çakışma mı var acaba.

AcoustiC
23-08-2013, 20:45
Cb sistemini komple kaldırın ve en son sürümünü tekrar yükleyiniz

garib07
24-08-2013, 09:50
Cb sistemini komple kaldırın ve en son sürümünü tekrar yükleyiniz Kaldırıp kurma işlemini defalarca yaptım. Aynı sorun devam ediyor. Sunucu sağlayıcım şu anda test ediyor onlardan haber bekliyorum.

garib07
24-08-2013, 13:36
Sitenin 2.5.11 yedeği var bu yedeği başka sunucuya kurduğum zaman üyelik işleminde herhangi bir hata almıyorum. siteyi joomla 2.5.14 de güncelleme yaptığım zaman aynı hatayı veriyor. Hata joomla kaynaklı olma ihtimali var. lokalde kurdum aynı hata ile karşılaşıyorum.

AcoustiC
24-08-2013, 16:13
Sitenin 2.5.11 yedeği var bu yedeği başka sunucuya kurduğum zaman üyelik işleminde herhangi bir hata almıyorum. siteyi joomla 2.5.14 de güncelleme yaptığım zaman aynı hatayı veriyor. Hata joomla kaynaklı olma ihtimali var. lokalde kurdum aynı hata ile karşılaşıyorum.

peki eski yedeği yğkleyip daha sonra cb yi kaldırıp, sonrasında 2.1.14 e günlleme yapıp cb kurmayı denediniz mi? Böyle bir kurulum yaptınız mı? Belki de eski tablolarla çakışıyordur.

garib07
24-08-2013, 19:42
peki eski yedeği yğkleyip daha sonra cb yi kaldırıp, sonrasında 2.1.14 e günlleme yapıp cb kurmayı denediniz mi? Böyle bir kurulum yaptınız mı? Belki de eski tablolarla çakışıyordur.
Dediğiniz gibi denemedim birde öyle deneyeyim.

garib07
25-08-2013, 02:01
Dediğiniz gibi 2.5.11 yedeğimi geri yükledim cb yi tüm eklentileriyle ve veritabanındaki doslarını sildim. Sonra 2.5.14 de güncelledim kullanıcı olarak griş yapmaya çalıştığımda Sitenin özel alanına erişim hakkınız bulunmamaktadır. hatasını veriyor. Tüm ihtimalleri denedim sorun düzelmedi. Cb yi kurmadan joomlanın kendi üye girişi siteminde de aynı hatayı veriyor. Hata cb kaynaklanmıyor. Hata sunucuda desem 2 farklı sunucuda denedim ama aynı hatayı veriyor. Joomla yeni sürümüyla başka bir bileşen veya modül çakışıyor olabilir mi? site adresim Avdan Köyü (http://www.avdan.org)

AcoustiC
25-08-2013, 13:07
Sitenizi incelemek için vakit ayıracağım. Sorun inşallah basit bir hatadır.

garib07
26-08-2013, 11:35
Sitenizi incelemek için vakit ayıracağım. Sorun inşallah basit bir hatadır. Çok teşekkür ederim.

garib07
28-08-2013, 10:48
Sorunu bir türlü çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

AcoustiC
28-08-2013, 11:19
Sorunu bir türlü çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Site üzerinde inceleme ve çalışmalarım devam ediyor.. Diğer blgisi olan arkadaşlarım yardımlarını umarım esirgemezler.

garib07
28-08-2013, 12:12
Site üzerinde inceleme ve çalışmalarım devam ediyor.. Diğer blgisi olan arkadaşlarım yardımlarını umarım esirgemezler. AcoustiC Allah razı olsun.

garib07
03-09-2013, 15:41
Sorunu Çözdüm. Başka bir server üzerine sıfır bir bir joomla kurdum, mevcut veritabanından user,content,modul dosyalarını tek tek aktardım. mevcut olan bileşen,modül ve plugınleri tek tek kurdum, her kurduğum bileşene ait veritabanı dosyalarını ayrı ayrı aktardım. Sorunu ancak bu şekilde halledebildim. Yardım eden arkadaşlardan Allah razı olsun.