PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klasörlere göre resim upload.

Pasha
22-08-2013, 00:50
Merhaba arkadaşlar,

Foruma yeni üye oldum, arama bölümünü kullandım ama tam neyi aradığımı bilmediğim için bir sonuç elde edemedim.

Firmamızı tanıtan bi sitemiz var Joomla! 2.5.11 sürümü, sitede bazı bölümlerimiz var makale içerisinde mekanların resilmerini gösteriyor. Content - Image gallery - sigplus kullanıyorum.

Makalelerde gösterilecek resimleri klasörlere ayırdım, admin panelinden ve ya ftp den o klasörlere resimleri ekleyince makelelere kendiliğinden eklenmiş oluyor.

Aramakta olduğum eklenti, ftp veya admin paneline girmeden site üzerinden admin olarak giriş yaptığım zaman sadece belirlenen üye gruplarının göreceği resim upload bölümü. Bu bölüm modül olarak sayfada görünecek ve seçenekli olacak gözattan resmi seçecez ve yüklenmesini istediğimiz bölümü de seçerek upload yapıcaz, bu şekilde istediğimiz makalede resim gösterilmiş olacak.

Bunun gibi bir eklenti mevcut mudur? Nasıl arayacağımı bilmediğim için bulamadım, genelde bilindik resim gösterme eklentileri karşıma çıktı.

Bu konuda bi yardımcı olursanız çok sevinirim..

AcoustiC
22-08-2013, 09:47
Bu bahsetmiş olduğunuz upload şeklinde bir uygulamayı joomla için modül yada bileşenlerde görmedim. fakat admin panelde ortam yöneticisini kullandırarak bu işi çözümleyebilirsiniz.

Admin panelde kısıtlı erişim verilerek, direk olarak sitede admin yada maneger yetkisi ile yapılabilir diye düşünüyorum.

Pasha
22-08-2013, 16:46
Cok tesekkurler AcoustıC bu hıc aklıma gelmemıstı.

Uye grubu olustursam bır ıkı uye yaratarak bu gruba dahıl etsem ve o grubada belırlı yetkılerı vererek bazılarını da vermeyerek cozebılırım.

Aksam denemesını yapayım bakalım olacak mı.
Admın panelınıde yanlıs bır sekılde bılmeyenlere emanet etmek ıyı olmaz.

Tekrar tesekkurler

Pasha
22-08-2013, 22:36
Bu bahsetmiş olduğunuz upload şeklinde bir uygulamayı joomla için modül yada bileşenlerde görmedim. fakat admin panelde ortam yöneticisini kullandırarak bu işi çözümleyebilirsiniz.

Admin panelde kısıtlı erişim verilerek, direk olarak sitede admin yada maneger yetkisi ile yapılabilir diye düşünüyorum.

Şimdi baktım ancak admin panelini komple yetkilendiriyoruz. O yüzden maalesef bu seçeneği kullanmak doğru olmaz.

Admin panelindeki belirli şeyleri yetkilendirebiliyormuyuz?

AcoustiC
22-08-2013, 22:57
Evet belli şeyleri yetkilendirebiliyoruz forumda Manager yetkileri veya admin panel yetkileri şeklinde arayarak bulabilirsiniz.