PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Temada solda yer alan pozisyona resim eklemek ve resme link vermek nasıl yapılır?

turkiyem
01-09-2013, 23:39
Herkese iyi geceler

Temada sol tarafta position7 isimli bölüm var. Oraya resim eklemek ve resme link vermek istiyorum

Resim ekleme işlemini, Random Image özellikli yeni bir modül ekleyerek yaptım. Ancak o resme link veremiyorum. Resme link de verebileceğim başka bir yöntem var mı?

Teşekkürler.

March
01-09-2013, 23:49
Herkese iyi geceler

Temada sol tarafta position7 isimli bölüm var. Oraya resim eklemek ve resme link vermek istiyorum

Resim ekleme işlemini, Random Image özellikli yeni bir modül ekleyerek yaptım. Ancak o resme link veremiyorum. Resme link de verebileceğim başka bir yöntem var mı?

Teşekkürler.

Merhaba,

Frontpageden resim ekleyim link verebilir. Kodu kopyalarsınız sonra. Admine gelip özel htmlden modül açarsınız. Kodu yapıştırırsınız modül yerleşimine position7 yazarsınız/seçersiniz. sonra resmi tekrar adminden yüklersiniz kodu frontpageden aldınız koddaki resim yolunu değiştirip kaydedin resminiz sol tarafta çıkar. Dilim döndüğünce yazdım.

turkiyem
02-09-2013, 14:03
Harikasın ve teşekkürler March...

Özel html modülünü farketmediğim için bocalayıp duruyormuşum.

Senin de tavsiyenden yola çıkarak daha kolay şekilde şöyle hallettim: Modül Ekle-Özel html ile açılan modüle, Resim ekledim ve paneldeki editörden link verdim.
(Bu arada ben JoomlaCK editörünü kullanıyorum.Bundan önce JCE kullanıyordum ama youtube videosu görüntülemek için AllVideos eklentisini yüklediğimde çakıştı ve sayfa görüntüleme hatası verdi. Bu nedenle kaldırdım ve bunu yükledim.Böylece video hata vermedi.)

March
02-09-2013, 14:30
Harikasın ve teşekkürler March...

Özel html modülünü farketmediğim için bocalayıp duruyormuşum.

Senin de tavsiyenden yola çıkarak daha kolay şekilde şöyle hallettim: Modül Ekle-Özel html ile açılan modüle, Resim ekledim ve paneldeki editörden link verdim.
(Bu arada ben JoomlaCK editörünü kullanıyorum.Bundan önce JCE kullanıyordum ama youtube videosu görüntülemek için AllVideos eklentisini yüklediğimde çakıştı ve sayfa görüntüleme hatası verdi. Bu nedenle kaldırdım ve bunu yükledim.Böylece video hata vermedi.)

Bende düzenliyici her zaman kapalıdır. Çözüldüğüne sevindim. Kolay gelsin.