PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ziyaretci makalesi sorunu

komagene78
10-10-2013, 01:07
iyi gunler
benim iki sorunum var
Birincisi. kayitli ziyaretcilerin sitenin on yuzunde makale olusturmasi sirasinda ziyaretci makaleye resim ekle butonuna basinca sitenin kok dizini ekrana geliyor ben ziyarecinin bilgisayarindan secim yapmasini istiyorum

ikinci sorunm kullanici kayit formunda mail adresine gonderilen dogrulama mesajini iptal etmek istiyorum gerekli alanlar doldurulunca kayit gerceklessin istiyorum
Simdiden tesekkurler

horoz nuri
10-10-2013, 14:50
Resim ekle deyince Joomla, /images klasörünü getirir. Bu klasördeki tüm dosyalar gözükür. Varsayılan bu şekildedir.
Ben JCE Editörü (http://extensions.joomla.org/extensions/edition/editors/88) denemek için kurduğumda şöyle bir seçenek görmüştüm.

Bu editörün parametreleri kısmında bir ayar var. images klasörü içine otomatik olarak bir klasör oluşturuyor ve kullanıcıya sadece bu klasörü kullandırıyor. images içine açılan klasör isimini istediğin kritere göre belirleyebiliyorsun. Mesela kullanıcı adına göre açılmasını istedin diyelim. Kullanıcı adı, komagene olsun.

/images/komagene/ şeklinde bir klasör oluşturuyor. Resim ekle deyince sadece bu klasörü gösteriyor. Kullanmak istediği dosya bu klasörde varsa kullanıyor yoksa bilgisayarından bu klasöre yükleyip kullanıyor.

Diğer kullanıcı adı mesela nuri olsun. Bu kullanıcıya da /images/nuri/ klasörünü veriyor. Herkes kendi klasörünü kullanıyor.

Kullanıcı adı yerine, ID numarası, kullanıcı tipi (yönetici, yazar,... vs) gibi değişik şeyler veya bunların kombinasyonu kullanılabiliyor.

Ben bu editörü fazla kullanmadım ama işe yarar gibi duruyor. Başka şeylere bakmak istersen Home - Joomla! Extensions Directory (http://extensions.joomla.org) adresinde diğer eklentilere bakabilirsin.

Kayıt sırasında doğrulama mesajı iptal etmek.
administrator panelinde kullanıcı yöneticisine gir. Burada seçenekler var. "Yeni Kullanıcı Aktivasyonu" olması lazım. Bu seçeneği "Hiçbiri" olarak seçersen kapatılabilir. (Ben denemedim. İnşallah olur :D)
(Senin panelde Türkçesi aynı olmayabilir. Ben Türkçelerini kendim uydurdum.)

Kolay gelsin.

komagene78
11-10-2013, 17:06
yardım için teşekkürler