PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni kullanıcı oluşturulduğunda sorun yaşanıyo

Samirntl
13-10-2013, 00:37
Merhaba. Ben sitemi free hostingle kurdum. önceleri local de çalıstığım için site online olduğunda yapılması gereken ayarları bilmiyorum. Bu yüzden siteye yeni bir kullanıcı kayıt olduğunda ona hesap etkinleştirme linki gönderilmiyo. Gönderilmesini nerden ayarlarım? Cevaplarsanız sevirim

horoz nuri
13-10-2013, 19:24
Merhaba. Ben sitemi free hostingle kurdum. önceleri local de çalıstığım için site online olduğunda yapılması gereken ayarları bilmiyorum. Bu yüzden siteye yeni bir kullanıcı kayıt olduğunda ona hesap etkinleştirme linki gönderilmiyo. Gönderilmesini nerden ayarlarım? Cevaplarsanız sevirim
Administrator Panelinde;
Kullanıcı Yöneticisi >> Seçenekler ikonuna tıklayınca.
Şimdi tam hatırlamıyorum ama burada yeni kullancıya aktivasyon mail'i gönder gibi bir ayarlar olması lazım. Buradaki ayarın doğru olduğundan emin olunuz.

Buradaki ayar doğru olduğu halde e-posta göndermiyorsa; Joomla'nın e-posta ayarları yapılmadığından kullanıcıya hesap etkinleştirme için e-posta gönderemiyor demektir. Demek ki e-posta ayarlarını yapmak gerekiyor.

Kullandığın free hosting sana e-posta hizmeti sağlıyorsa bu ayarları kullanabilirsin. e-posta hizmeti sağlamıyorsa gmail gibi bir ücretsiz e-posta sağlayıcıdan aldığın hesabı da kullanabilirsin.

Önemli bir uyarı yapayım: Önemli işler için kullandığın bir e-posta hesabını bu iş için kullanma!!!

"Evet gmail kullanmak istiyorum. Ayarlar nasıl yapılıyor" diyorsan şurada anlatmıştım, okuyabilirsin.
http://forum.joomla.gen.tr/genel-konular/3569-gmail-smtp-sorunu.html

Gmail değil de başka bir hesap kullanacağım diyorsan yine aynı ayarları yapacaksın. Fakat kullanacağın e-posta hesabında o ayarların ne olduğunu e-posta hizmeti sağlayan yere sorup öğreneceksin. Daha sonra buraya gireceksin.

Samirntl
13-10-2013, 20:50
Cevap için teşekkürler ama ben yine yapamadım . Hata verdi.14451446
nerde yanlış yaptım söyleyebilirmisiniz?

Samirntl
13-10-2013, 20:54
aaa çok özür dilerim :) ayarları doğru yapmışım sadece gmaili yeni açtım ve doğrulamamışım o yüzden hata vermiş sorun çözüldü . Çok teşekkür ederim yardımınız için

Akar
31-07-2014, 11:43
Çok güzel bir anlatım olmuş.