PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acill - Kurulum 404 Hatası

dejavuu
01-11-2013, 13:12
İyi günler.

Joomlada yeniyim plesk panelimde tüm ayarları yaptıktan sonra joomla içerigini ftp ye yükledim ayarlar düzgün kuruldu hiç bir sorun yok fakat siteye git dediğimde şu şekilde bir ekranla karşılaşıyorum.

1450

" 404 içerik bulunamadı " Daha ilk kurulum bu hatanın sebebi nedir.

Resimde gözüken hatanın altında Anasayfa ya tıklayınca index.php sayfasına yönleniyor ve site hatasız olarak çalışıyor. www.siteadi.com/joomla sorunlu iken www.siteadi.com/joomla/index.php sorunsuz ( Tabi bu adresi adres cubuguna elle yazılması şartı ile ) . yardımcı olursanız çok sevinirim.

Seyfullah
01-11-2013, 13:47
Merhaba.

Anasayfa icerigi olmadigi icin bu hatayi veriyor. Makaleler kismina gidin admin panelinde, orada bir makaleyi anasayfa icerigi yapin. Hata kalkacaktir.

dejavuu
01-11-2013, 14:08
Merhaba.

Anasayfa icerigi olmadigi icin bu hatayi veriyor. Makaleler kismina gidin admin panelinde, orada bir makaleyi anasayfa icerigi yapin. Hata kalkacaktir.

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim. Dediğim gibi çok yeniyim joomlada admin panelinden giriyorum bu arada sürüm 2.5 içerik yönetimi var ordan herhangib ir içeriğe girdiğimde anasayfa içeriği yap diye bir seçenek yok kategori seçimi var , yada ben göremiyorum.Menü ayarlarına girince orada varsayılan olarak anasayfa olarak seç var fakat ona ait içerik sayfayı açtığımda yinede çalışmıyor kafayı yedim resmen. Adres çubuguna index.php olarak giridigimde sorun yok dedğim gibi www.sitesimi/joomla/ olarak giriilrse 404 hatası sonucta ftp ye bağlanır bağlanmaz index.php sayfasını okumuyormu madem çalışıyor bu hatayı neden veriyor beynim durdu :((

Seyfullah
01-11-2013, 14:18
Cumaya gidip-gelelim, size detayli sekilde cevap verecegim - eger benden önce birisi aciklama yapmazsa :)

dejavuu
01-11-2013, 15:35
Cumaya gidip-gelelim, size detayli sekilde cevap verecegim - eger benden önce birisi aciklama yapmazsa :)

allah razı olsun kardeş bekliyorum

Seyfullah
02-11-2013, 10:11
Gördügüm kadariyla sol tarafta sitenizde "anamenü" yer almakta.

Adminpaneli -> Menüler -> Anamenü -> var olan bir makale icin "Anasayfa" yazan sirada, buttona tikliyorsunuz ve makaleyi anasayfa makalesi yapiyorsunuz. Eger makale mevcut degil ise, önce makale olusturuyorsunuz: Icerik -> Yeni Makale Olustur, kayit ettikten sonra, "Anamenü" de "yeni menü ögesi ekle" ye tikliyorsunuz ve "menü ögesi türü" kisminda Makale->Tek Makale´yi seciyorsunuz sonra makalenizi seciyorsunuz, ismini girip kayit ediyorsunuz ve "Anasayfa" makalesi icin buttona tikliyorsunuz.