PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5.8'den 3.2.0'a yükseltme sorunu

oflu_61
08-11-2013, 22:29
Arkadaşlar bugün siteyi 2.5.8'den 3.2.0'a yükseltmek istediğimde yönetim panelinden hata verince dosyaları indirip direk ftp'ye attım fakat şöyle bir hata aldım;

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/safakv1/domains/0000.com/public_html/libraries/import.legacy.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/safakv1/domains/s0000.com/public_html/includes/framework.php on line 33

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/safakv1/domains/0000.com/public_html/libraries/import.legacy.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/safakv1/domains/s0000.com/public_html/administrator/includes/framework.php on line 33

Nedeni hakkında bir fikrim yok yardımcı olabilirmisiniz?

horoz nuri
08-11-2013, 23:12
Joomla 2.5.x serisinden 3.2.x'ye yükseltmek için herhangi bir sebep yok. Joomla 2.5.x serisi uzun süreli desteğe sahip seridir ve desteği devam etmektedir. Joomla 3.5 çıkıncaya kadar 3.x serisine yükseltmeniz gerekmez, yükseltmek için de herhangi bir paket yayınlanmadı.

Güncelleme yapacaksanız şu an en güncel versiyonu olan Joomla 2.5.16'ya yükseltmelisiniz.

oflu_61
09-11-2013, 00:33
Joomla 2.5.x serisinden 3.2.x'ye yükseltmek için herhangi bir sebep yok. Joomla 2.5.x serisi uzun süreli desteğe sahip seridir ve desteği devam etmektedir. Joomla 3.5 çıkıncaya kadar 3.x serisine yükseltmeniz gerekmez, yükseltmek için de herhangi bir paket yayınlanmadı.

Güncelleme yapacaksanız şu an en güncel versiyonu olan Joomla 2.5.16'ya yükseltmelisiniz.
Anladım peki eski dosyaları yüklerken direkt varolan dosyalar üzerine mi yazdırrayım yoksa,ftpdekileri silip öylemi kurayım

horoz nuri
09-11-2013, 03:06
Anladım peki eski dosyaları yüklerken direkt varolan dosyalar üzerine mi yazdırrayım yoksa,ftpdekileri silip öylemi kurayım
Download Joomla! (http://www.joomla.org/download.html) adresinden Joomla_2.5.x_to_2.5.16-Stable-Patch_Package.zip isimli dosyayı indirip eklenti kurar gibi kurun. Hepsi bu kadar.

Fakat Joomla 3.2 'ye yükseltme girişimi yaparak sitenin çalışmasını bozdunuz. Bu durumda en sağlıklısı önce eski duruma dönmek için yedekten siteyi yüklemektir. İnşallah yedek almışsınızdır.

Yedek almamışsanız hosting sağlayıcınızdan siteyi bir önceki yedeğe döndürmesini isteyebilirsiniz. Fakat zaman zaman yedek almak faydalıdır. Hele böyle riskli girişimlerde bulunacaksanız önceden mutlaka yedek alınmalıdır.

oflu_61
09-11-2013, 13:15
Download Joomla! (http://www.joomla.org/download.html) adresinden Joomla_2.5.x_to_2.5.16-Stable-Patch_Package.zip isimli dosyayı indirip eklenti kurar gibi kurun. Hepsi bu kadar.

Fakat Joomla 3.2 'ye yükseltme girişimi yaparak sitenin çalışmasını bozdunuz. Bu durumda en sağlıklısı önce eski duruma dönmek için yedekten siteyi yüklemektir. İnşallah yedek almışsınızdır.

Yedek almamışsanız hosting sağlayıcınızdan siteyi bir önceki yedeğe döndürmesini isteyebilirsiniz. Fakat zaman zaman yedek almak faydalıdır. Hele böyle riskli girişimlerde bulunacaksanız önceden mutlaka yedek alınmalıdır.

Neyseki yedeğini almıştım,eski dosyaları ftpye atarak sorun düzeldi,dediğiniz gibi 2.5.16'ya güncelledim,şu an sorun yok teşekkürler.

Seyfullah
11-11-2013, 20:02
Geçmiş olsun :)