PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Php.ini düzenleme

ingöğretmeni
16-01-2012, 13:57
Phocadownload bileşeni kurdum önyüzden yükleme değerini arttırmam gerekiyor ancak public_html dizininde php.ini yok :rolleyes: Şimdiben mi yanlış yere bakıyorum yoksa sunucumdan mı kaynaklı :)

Akar
16-01-2012, 16:36
Dosyayı siz oluşturacaksınız. Sizin kendi hesabınızın herhangi bir yerinde görebileceğiniz php.ini dosyası hesaba ait bir dosyadır ve genelde orada bulunmaz zaten. Ancak Joomla!'nın tema umursamazlığı gibi sizin hesabınız için sunucu php.ini değerlerinin üzerine yazar. Çalışacağı garantisi de yok, sunucunun buna göre yapılandırılmış olması gerekir.

ingöğretmeni
16-01-2012, 17:20
Sunucum ön yüz yükleme 128 mb diyor php.ini düzenleyemezsiniz dedi. Ancak ben 10mb bile yükleyemiyoum phoca download bileşeni ile genel ayarlarından 19mb yaptım ama bir yerde bir eksik var.

Akar
16-01-2012, 17:49
Sunucum ön yüz yükleme 128 mb diyor php.ini düzenleyemezsiniz dedi. Ancak ben 10mb bile yükleyemiyoum phoca download bileşeni ile genel ayarlarından 19mb yaptım ama bir yerde bir eksik var.Dediğiniz gibi bir durumda bunu hzimet aldığınız yere danışmanız gerekir diye düşünüyorum. Atladığım bir yer de olabilir.

Ramazan SAKİN
16-01-2012, 17:49
Değerli hocam,
php.ini dosyasındaki dosya yükleme boyutunuzu sunucunuzdan istediğinizde yerine getirmek zorunda. Eğer size 128 MB diyorsa ve siz yükleyemiyorsanız sunucunuzdaki arkadaş ayarı tam yapamamış demektir. Bazı sunucularda ise zaman zaman güvenlik yazılımı bu dosya yükleme limitini otomatik indirebiliyor.