PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CSS Menü ortalama sorunu

candumann
28-11-2013, 15:13
Merhaba arkadaşlar, içinden çıkamadığım bir problemi size taşımak istedim. Sitemde çoklu dil seçeneği mevcut. Her dilde kelimeler uzayıp kısaldığı için menü çubuğunun çizgilerini bir türlü düzene sokamıyorum.

http://s29.postimg.org/gsntf3uav/Ads_z.png

CSS'den menü öğeleri arasındaki boşluğu arttırıp bunu dengeleyebiliyorum, ama çoklu dil olduğu için, diğer dillerde uzayıp kısalıyor. Ben bu menü bloğunu komple ortalamak istiyorum. En azından sağa ve sola doğru ortantılı bir şekilde uzayıp kısalır.

/* Menubar */
#menubar {
position: relative;
height: 43px;
padding-bottom: 4px;
border-bottom: 0px solid #a0a0a0;
border-bottom: 0px solid rgba(0,0,0,0.25);
border-radius: 0px;
background: url(../images/menubar.png) 0 100% repeat-x;
background-clip: padding-box;
}

kullandığım css kodu bu.

width: 800px;
height: 40px;
margin: 0 auto;

kodu ile ortalamaya çalıştığımda menü yatay düzenden çıkıp, öğeler alt alta sıralanıyor. Nasıl bir yöntem önerirsiniz?

AcoustiC
02-12-2013, 00:16
Merhaba arkadaşlar, içinden çıkamadığım bir problemi size taşımak istedim. Sitemde çoklu dil seçeneği mevcut. Her dilde kelimeler uzayıp kısaldığı için menü çubuğunun çizgilerini bir türlü düzene sokamıyorum.

http://s29.postimg.org/gsntf3uav/Ads_z.png

CSS'den menü öğeleri arasındaki boşluğu arttırıp bunu dengeleyebiliyorum, ama çoklu dil olduğu için, diğer dillerde uzayıp kısalıyor. Ben bu menü bloğunu komple ortalamak istiyorum. En azından sağa ve sola doğru ortantılı bir şekilde uzayıp kısalır.

/* Menubar */
#menubar {
position: relative;
height: 43px;
padding-bottom: 4px;
border-bottom: 0px solid #a0a0a0;
border-bottom: 0px solid rgba(0,0,0,0.25);
border-radius: 0px;
background: url(../images/menubar.png) 0 100% repeat-x;
background-clip: padding-box;
}

kullandığım css kodu bu.

width: 800px;
height: 40px;
margin: 0 auto;

kodu ile ortalamaya çalıştığımda menü yatay düzenden çıkıp, öğeler alt alta sıralanıyor. Nasıl bir yöntem önerirsiniz?

margin-left: auto; margin-right: auto; bir de böyle dener misin