PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarihe göre sayfa çağırmak

millisite.net
16-01-2012, 20:42
Çok aradım ama bulamadım. bana tarihe göre sayfa çağıracak bir kod lazım.
örneğin klasörün içinde 1ocak.htm sayfası var. tarih 1 Ocak olduğunda o sayfa açılsın. Bir nevi takvim gibi.
joomlada çalışacak her hangi bir dil ile yazılmış olabilir. fark etmez.

millisite.net
16-01-2012, 21:26
<?
$buay = date("m");
$bugun= date("d");

if($bugun ==16 AND $buay ==1)
{
include "takvim/16ocak.htm";
}
?>

Böyle bir kod var elimde ama bunu 366 tane yapmak ve her birinin doğru çalıştığını kontrol etmek çok zor.

include "takvim/16ocak.htm"; satırındaki kodun 16ocak yazan yerini tarih kodu ekleyerek yazdırabilir miyim? yani dosya adı tarihe göre değişsin.

<?
$tarih=date("d-m");
include "takvim/$tarih;.htm";
?>

bunun gibi tabi bu kod çalışmıyor.
(php bilgim yok, anlamsız bir soru sormuşsam özür dilerim.)

millisite.net
18-01-2012, 00:02
Uzun araştırmalar neticesinde "hayal kurmak bilgiden daha önemlidir." sloganlı bir sitede "by_cahoo" lakaplı bir kişiden cavabımı aldım.
İşte cevap:
<?php
$gun=date("d");
$ay=date("m");

$sayfa=$gun."-".$ay.".php";

include 'takvim/'.$sayfa;
?>

NOT: Denedim ve çalıştığını gördüm.

Akar
18-01-2012, 01:16
Kusura bakmayın, forumda bir son mesaj takip sorunumuz var, bazı konuları atlıyoruz. Onu çözmeye çalışıyoruz.

Kolay bir çözüm varmış gördüğüm kadarıyla :) Paylaştığınız için teşekkürler. Bir php kod olduğu için tüm php betiklerde ve Joomla!'da da kullanılabilir tabii.

seri_ac
18-01-2012, 04:17
joomla da kullanımı nasıl olur aytuğ hocam biraz açarmısınız, mesela ünlü gazetelerin siteleri o şekilde çalışıyor link kısmından önceki günü yazdığında o günün haberi çıkıyor..ben bunu haftalık olarak yapmak istiyorum..

Akar
18-01-2012, 05:04
joomla da kullanımı nasıl olur aytuğ hocam biraz açarmısınız, mesela ünlü gazetelerin siteleri o şekilde çalışıyor link kısmından önceki günü yazdığında o günün haberi çıkıyor..ben bunu haftalık olarak yapmak istiyorum..Aynı şey değil ama sizin dediğiniz :) Bunu belli bir uygulama için kullanabilirsiniz, Joomla sisteminin tümü için değil. Dediğiniz şey için sistemi ona göre inşa etmeniz gerekir. Joomla da ona göre oluşturulabilir ama kullanımı pratik olmaz. Medyanın otomatik arşiv sistemi var ayrıca, içeriği ilk günkü yayındaki haliyle de vermiyorlar diye biliyorum.

seri_ac
18-01-2012, 06:25
benim amacım haftalık bir dergiye haftalık içeriklerden oluşan site yapmak joomlayla olması biraz zor olcak sanırım..bunu yapmanın başka altarnatifleri varmıdır acaba

Akar
18-01-2012, 08:47
benim amacım haftalık bir dergiye haftalık içeriklerden oluşan site yapmak joomlayla olması biraz zor olcak sanırım..bunu yapmanın başka altarnatifleri varmıdır acabaJoomla bölümlerimizde bunu tartışırız, çok güzel olur :)

seri_ac
18-01-2012, 09:00
bu başlığa ileriki zamanlarda girecekler için konu buradan devam edicek inşeallah

http://forum.joomla.gen.tr/genel-konular/430-haftalik-joomla-gen-tr-portali.html