PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla Arkaplana Tablo Sabit Tablo Ekleme JA T3 Framework

efsane86
08-12-2013, 14:29
merhaba arkadaşlar yapacağım olay arka plana resim eklemek değil sadece sabit sağ ve sol tarafta tablo oluşturmak resimli bir şekilde anlatim tam olarak istediğim olayı ben JA T3 Framework indirdim ve standart olarak kurulduğunda ne yazıkki arka planı yok arka plan kısmı sağa ve sola yaslanıyor ben ise site orta bölümde dursun ama arkasında arka planda olsun istiyorum sonradan resim eklerim ama dediğim gibi resim eklemek için değil bu arayış sadece siteye arka plan kazandırmak tablo şeklinde
1461
1462

Akar
08-12-2013, 19:39
O body içindeki genelde ilk div için verilmiş bir width değeri. T3 varsayılanında da tema ayarlarında genişlik değeri olmasın lazım.

efsane86
09-12-2013, 10:06
dediğiniz gibi olsaydı varsayılan olarak resimdeki gibi çerçeveli bir şekilde gelirdi ama ne yazıkki varsayılanda çerçevesiz bir şekilde geliyor peki bunu nasıl çerçeveli hale getirebilirim
tema ayarlarından siteyi daraltabiliyorum ama arkada istediğim sol ve sağ tarafa dikey bir şekilde aşağıya doğru inmiyor mesela joomlanın kendi standartında sağ ve sol dikey gelmiş tam istediğim gibi örnek :
http://joomla25.cloudaccess.net/
birde t3 kendi alt yapısıyla oluşturulmuş site temalarında bu istediğimde mevcut örnek
http://www.joomlart.com/demo/#ja_beranis
keşke t3 kendi orjinalindede bu istediğim varsayılan olarak gelse harika olurdu

efsane86
09-12-2013, 10:41
konu dışında birşey söylücem bu forumda iletiyi yazdıktan sonra kaydet diyorum ve sonrasında düzenlemeye geldiğim zaman neden önceki yazdığım yazılar siliniyor mesela bu yazıyı düzenlemek istesem şimdi önce kopyasını almam lazım sonra tekrardan yazı düzenleme paneline gelicem yapıştıracam forumda sorun var ayarlarında galiba kontrol edermisiniz

omerax
13-12-2013, 01:15
Sanırım t3frameworkte <body> tagından sonra çevreleyici bir <div> yok. Bahsettiğin genişlik değerini de direkt body'ye uygulayınca haliyle ortada arkaplan eklenecek bir yer de kalmıyor. Yani anlatılanlardan anladığım bu.

Önerim ise framworkün body taglarının bulunduğu dosyaya body tagında hemen sonra bir div ekleyip css ile özelleştirmek. Şöyle ki:

<body>
<div class="cevreleyici">

<?php $this->loadBlock ('header') ?>

<?php $this->loadBlock ('mainnav') ?>

<?php $this->loadBlock ('spotlight-1') ?>

<?php $this->loadBlock ('mainbody') ?>

<?php $this->loadBlock ('spotlight-2') ?>

<?php $this->loadBlock ('navhelper') ?>

<?php $this->loadBlock ('footer') ?>

</div>
</body>

gibi bir düzenlemeden sonra frameworkün template.css dosyasına da

.cevreleyici {
width: 960px;
margin: 0 auto;
}

gibi değerler ekle.

Bu şekilde sorunun halledilmesi lazım ki sorunun anladığım gibiyse

efsane86
13-12-2013, 15:06
nokta atışı için tşkler omerax son birşey kaldı onuda halledersem bu iş tamam resim ekliyorum orta kısım kaldı sağ ve sol tamam
1464

efsane86
13-12-2013, 21:00
tam olarak istediğimi yaptım fakat responsive mobil kısımda alt tarafta kaydırma çubuğu çıkıyor
css :

.cevreleyici {
width: 1050px;
margin: 0 auto;
background-color:#FFF;
}

css :

body {
background-image: url("/cati/templates/t3_blank/images/body-bg.jpg");
background-color: #fff;
color: #666;
font-family: sans-serif;
font-size: 14px;
line-height: 20px;
margin: 0;
}

php :

<body>
<div class="cevreleyici">
<?php $this->loadBlock ('header') ?>

<?php $this->loadBlock ('mainnav') ?>

<?php $this->loadBlock ('spotlight-1') ?>

<?php $this->loadBlock ('mainbody') ?>

<?php $this->loadBlock ('spotlight-2') ?>

<?php $this->loadBlock ('navhelper') ?>

<?php $this->loadBlock ('footer') ?>
</div>
</body>

1465

omerax
14-12-2013, 16:49
width: 100%;
max-width: 1050px;

şekline dene istersen.

efsane86
14-12-2013, 17:13
tşkler omerax şimdi oldu mobilde düzeldi sayende eyvallah bu arada foruma bir el atılması lazım önceden

tşkler ve beğeni butonları vardı onlar kaldırılmış tekrardan eklenmesi lazım bence ayrıca forumdaki şu

sorun bir an önce düzelmesi lazım cevap yazdığınız konuları tekrardan düzenlemeye girdiğinizde otomatik

siliniyor her defasında düzenlemeden önce yazıları kopyalamaktan sıkıldım harbiden

birde uzun bir ara vermiştim bileşen - modül - plugin çevirilerine tekrardan kaldığım yerden devam edicem

bazı işlerim var bitirilmesi gereken onlarla uğraşıyorum