PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SJ Joomla3 temasında site boyutu ayarlaması.

smnkz
20-01-2014, 17:07
Merhaba joomla 3 kullanarak SJ Joomla3 temasını kurdum. Sitenin genişliğini bir türlü ayarlayamıyorum. Bazı bilgisayarlarda bazı modüller kayboluyor. ekranı küçülttüğümde logolar filan büyüyor. Otomatik Mobil sürümü ile ilgili de olabilir. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. sitem: www.satrancogren.com

omerax
20-01-2014, 21:44
Zaten responsive temalara sabit genişlik ayarlayamazsın, ayarlarsan responsive özelliğini kaybeder. Böyle şablonlarda genişlik ayarı mutlaka vardır. Şablon seçeneklerini iyice bir kontrol et.

smnkz
21-01-2014, 02:11
Zaten responsive temalara sabit genişlik ayarlayamazsın, ayarlarsan responsive özelliğini kaybeder. Böyle şablonlarda genişlik ayarı mutlaka vardır. Şablon seçeneklerini iyice bir kontrol et.

Hocam cevap için teşekkür ederim. Ayrıntılı inceledim ama maalesef bulamadım. Bu yüzden temay değiştirmeyi bile düşündüm. responsive özelliğini kapatabilir miyiz acaba?

omerax
21-01-2014, 02:22
Temayı inceledim. Tüm genişlik değerleri yt-bootstrap-responsive.css dosyasında. Ama bana soracak olursanız uğraşmaya değecek bir tema değil. Gavick'in Meetgavern temasını önerebilirim.

smnkz
23-01-2014, 16:40
Temayı inceledim. Tüm genişlik değerleri yt-bootstrap-responsive.css dosyasında. Ama bana soracak olursanız uğraşmaya değecek bir tema değil. Gavick'in Meetgavern temasını önerebilirim.

Hocam gavick 2 sütunlu olduğu için pek uymuyor bana. yt-bootstrap-responsive.css dosyasından otomatik boyutlandırmayı devre dışı bırakabileceğimiz bir ayar var mı. Mobil sürümü de iptal etmek istiyorum.

omerax
23-01-2014, 17:56
template.css dosyasında yapacağınız değişiklikler

#yt_wrapper {
overflow: hidden;
width: 960px; // kendinize göre boyut belirleyin
margin: 0 auto;
}

#yt_menuposition {
margin-bottom: 15px!important;
margin-top: 50px!important;
margin-left: 36px!important;
}

Footer bölümündeki modul pozisyonlarından bir veya ikisini boş bırakın.

Mobil için php dosyalarını incelemen gerek. Vaktim olsa bakardım. Elimde çok iş var şu an.