PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu forum çok sessiz

omerax
22-01-2014, 19:09
Yaklaşık bir aydır burada takılıyorum. Şansıma mı bilmiyorum ama ne geleni var ne gideni.

AcoustiC
22-01-2014, 21:47
Bayağı uzun zamandır bu sessizlik devam ediyor. Ben joomlaya olan ilginin azaldığını düşünüyorum. Düşün sene ben bile wordpress e geçtim. :) ama joomla ile herşey yapmak mümkün

horoz nuri
23-01-2014, 00:48
Ben aylardır takılıyorum. Forum hep böyle; in cin top oynuyor. Forumun kurucuları bile ortalıkta görünmüyor.

Wordpress forumları daha mı hareketli? Tavsiye ettiğiniz Wordpress forumları var mı?

ucarwebnet
23-01-2014, 20:48
hakikaten terkedilmiş şehir gibi neden böyle anlamadım portalın'da buradan farkı yok sitede biraz etkinlikler yapılsa gelen giden olsa iyi olacak arada bir yöneticiler konular dahil olsalar süper olacak. ama sükunet ile bekliyoruz :D

AcoustiC
23-01-2014, 21:51
Aslında yararlı bilgiler barındıran bir forum ama kullanıcıları terk etmiş durumda,..

M.Enes AYDÜZ
24-01-2014, 15:27
Hiçkimse kusura bakmasın ama forumları ayakta tutan kullanıcılarının tavrıdır. İstanbul'da güzel bir buluşma tertip ediyoruz fakat forumdaki kullanıcılar yazılan konuya bile yorum yapmıyorlar. (Buluşmaya katılan arkadaşlara da bir kez daha teşekkür ediyorum)

Birde forumlarda kullanıcılar bilgiyi alıp gidiyorlar. Bir sorun yaşıyor, araştırıyor, bulamayınca konu açıyor. Sorunu bir şekilde çözüyor ama gelip nasıl çözüldüğünü bile yazmıyor. Forumlar yardımlaşma kültürünü yaşatmaya çalışıyor, fakat yardımlaşma kültürü bitmişse malesef forumda artık aracılık yapamıyor.

AcoustiC
24-01-2014, 22:28
Hiçkimse kusura bakmasın ama forumları ayakta tutan kullanıcılarının tavrıdır. İstanbul'da güzel bir buluşma tertip ediyoruz fakat forumdaki kullanıcılar yazılan konuya bile yorum yapmıyorlar. (Buluşmaya katılan arkadaşlara da bir kez daha teşekkür ediyorum)

Birde forumlarda kullanıcılar bilgiyi alıp gidiyorlar. Bir sorun yaşıyor, araştırıyor, bulamayınca konu açıyor. Sorunu bir şekilde çözüyor ama gelip nasıl çözüldüğünü bile yazmıyor. Forumlar yardımlaşma kültürünü yaşatmaya çalışıyor, fakat yardımlaşma kültürü bitmişse malesef forumda artık aracılık yapamıyor.

çok ciddi bir sitem Enes ama buraya gelen insanlar ilk önceliği destek ve yardım almak fakat bunu bulamadıkları zaman ilgi azalıyor... Bazen sitem ediyoruz inşallah kırılmamışsınızdır.

M.Enes AYDÜZ
25-01-2014, 23:36
çok ciddi bir sitem Enes ama buraya gelen insanlar ilk önceliği destek ve yardım almak fakat bunu bulamadıkları zaman ilgi azalıyor... Bazen sitem ediyoruz inşallah kırılmamışsınızdır.

Kırılmadım tabiki. Sizler gibi fikrimi belirttim sadece.

Bir soru soruluyor, bilmiyorsak bile araştırma yapıp cevap yazıyoruz şunu şöyle yapın diye. Akabinde özel mesaj geliyor. Joomla bilgilerim bunlar, siz yapabilir misiniz. Vaktim müsaitse girip düzeltiyorum diyelim, bu sefer şunuda yapabilir misin, bunu da yapın, bunu da.

Olumsuz yanıt verirsem, zaten siz şöylesiniz, destek vermeyecekseniz niye forum açtınız deniyor.

Bazen de nasıl yapıldığını anlatıyoruz, eğer vaktiniz veya tecrübeniz yoksa ücreti karşılığında yaparız diyorum. Bu sefer joomla zaten ücretsiz, neye utanmadan ücret istiyorsunuz deniyor.

Yani kısacası kısır bir döngü içerisinde buluyoruz kendimizi. İnsanların bu tavrı malesef beni ve ekipteki diğer arkadaşlarımı sanıyorum biraz bunalttı. Türk joomlacılarının bile niçin yurtdışına yatırım yaptıklarını sanıyorum daha iyi anlayabilirsiniz.

AcoustiC
26-01-2014, 16:26
Forumda sadece kullanıcılar veya onların tepkilerinden kaynaklı bir ilgisizlik olduğunu düşünmüyorum ya herkes gerçekten ustalık konumuna yükseldi, yada bazı kişiler sorunlarını sıkıntılarını farklı bir yerlerde çözüyorlar.

Joomla da bir eksiğim yada sorunum varsa benim ilk tercihim hep burası olmuştur. Farklı forumlarda 2008 yılında ve daha sonrasında yönetici olarak destek vermişliğim olmasına rağmen her zaman bu siteyi takip etmişimdir.

Şimdilerde neden insanlar ve site deki yönetici arkadaşlar uzak duruyorlar, tam olarak bu kesinlik kazanmamıştır.

Sizce joomlaya olan ilgi azaldımı ?

istemihan05
26-01-2014, 21:12
Eskiden yani önceki forumda joomla siteleriniz diye bölüm vardı. İnsanlar hem sitelerini tanıtma hemde fikir alış verişi yapmakta idiler. Bu forma geçildiğinde bunu daha farklı sundunuz bizlere fakat oda zannedersem istenilen ilgiyi görmedi (Ayın joomla Sitesi). Form hareketlenmesi için bence bu bir gereksinimdir. Hem form hareketlenir hem bizler sitemizi tanıtmış olur ve eksiklerimizi gidermek için olumlu olumsuz eliştirileri görmüş oluruz.

Şerafettin
30-01-2014, 01:44
Evet Forumda "Joomla Siteleriniz Bölümü" açılsa faydalı olur diye düşünüyorum. Yaptığımız siteleri orada paylaşıp eksik olan noktalarını görmemizi sağlıyordu.
Akar hocam bu bölümü açmanız mümkün mü?

Ümit
30-01-2014, 23:10
Topluluk için bir alan açılırken ;

Topluluğa hitap etmesi, topluluğa fayda sağlaması ve topluluğun katılımı beklenir.

Hitap ve fayda üzerine; Site veya forum açılırken ve aktif olduğu zamanlar, joomla ile tanışmak, joomla ile daha ileriye gitmek isteyenlere yeteri kadar bilgi sunan bir ortamdı.

Topluluk; Çok iyi bir örnek olacak şekilde, birden fazla alana yayılmak yerine sadece Joomla kullanıcılarını hedefleyen bir ortama kullanıcılar sadece gördüm-öğrendim-güle güle derlerse olacağı bundan daha kötü olamaz.

Bunu yazarken 3000 'den fazla üyenin bulunduğu bir yerden bahsettiğimi ve sadece bu 3000 'in % 10 'u nun ben bunu öğrendim demesini istediğim bir yerden bahsettiğimi anlayacağımız gün burası böyle olmaz olmamalı!

Şerafettin
31-01-2014, 00:40
O konuda haklısınız ümit hocam. Foruma katılan kişiler belli. Neyse diğer arkadaşlar da katılmaya başlar inşallah. Sorunun çözümünü bulunca geri paylaşmak çok ta zor olmasa gerek.