PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Wp sidebar kısmını kategoriye göre özelleştirmek

AcoustiC
22-01-2014, 22:03
Wp sidebar kısmını kategoriye göre özelleştirmek istiyorum ama çok yeniyim ve nasıl yapacağımı bilmiyorum ustadlarım yardım bekliyorum :) eski bir joomla sever ve fanı olarak...

omerax
23-01-2014, 14:26
Wordpress ile alakam yok ama yapmak istediğin şeyi anlayabilsem fikir verebilirim. :) Kategoriye göre özelleştirmek derken ne kastettiniz? Biraz daha açar mısınız?

AcoustiC
23-01-2014, 21:24
Öncelikle ilgi ve alan için teşekkür ederim senin modülünü satın aldıktan sonra daha yerleşik bir ana ekrana sahip olmak için wordpress e geçtim ama bazı eksiklikler var
Şimdi sana şu şekilde anlatmak isterim, www.orhangazirehberi.net (http://www.orhangazirehberi.net) adlı sitemde ana sayfadaki sağ kısım sidebar olarak adlandırılıyor. Bunu örneğin Orhangazi kategorisine girince farklı bir sidebar şekli vermek istiyorum yani Orhangazi kategorisinde ana sayfa ile ilgili olanı değil Orhangazi ile ilgili olanı yayınlamak istiyorum yani özelleştirmek istiyorum..

omerax
23-01-2014, 21:35
Sidebar'ın ne olduğunu biliyorum. :) Özelleştirmek derken sayfaya göre içerik mi yoksa stil mi kastediyorsun diye düşünmüştüm. Hani kodlama ile ilgiliyse ilgilenirim diye. Ama değilmiş. Joomla gibi modül eklerken menü seçimi yok mu Wordpresste?

AcoustiC
23-01-2014, 21:43
Site css veya içerik değil benim istediğim şey joomladaki gibi sayfa ataması yok veya ben tam bilemedim malum yeniyim.... :)